Zwolnienie z czynszu w zamian za donos? Takie praktyki stosuje się w Polsce!

Wielu z nas marzy o tym, by móc przez miesiąc czy dwa nie płacić czynszu. Nie ma co ukrywać byłaby to wielka ulga dla naszego miesięcznego budżetu.

Władze w Poznaniu dopuszczają taką możliwość, jednak by móc z niej skorzystać musimy zrobić coś, co nie do końca jest etyczne. Wystarczy donieść na sąsiada!


To właśnie w tym mieście trwa plaga nieuczciwych najemców mieszkań komunalnych. Władze tego jakże pięknego miasta, jakim to bezapelacyjnie jest Poznań postanowiły z nimi walczyć i to różnymi sposobami. Jednym z nich jest właśnie zwolnienie z czynszu na cały miesiąc, jeśli tylko zgłosimy w odpowiednie miejsce fakt, że mieszkanie jest wynajmowane komuś innemu lub stoi puste.

Jak zapewnia zastępca prezydenta miasta Poznań nie jest to donosicielstwo, a po prostu odpowiednie kroki ku temu, by mieszkania komunalne zajmowane były przez ludzi, którzy naprawdę ich potrzebują.

“Nie jest donosicielstwem powiadomienie, że ktoś łamie przepisy prawa. Mamy tutaj do czynienia z wyjątkową sytuacją. Ktoś kto kiedyś dostał mieszkanie, przy tak przeogromnych problemach mieszkaniowych, zamiast uczciwie zwrócić mieszkanie, którego już nie potrzebuje, podnajmuje ten lokal. To po prostu nie jest uczciwe.”

Z jednej strony ciężko odmówić zastępcy prezydenta racji, wszak w kolejkach po mieszkania komunalne znajduje się naprawdę spora liczba osób, a niektórzy ludzie z takich właśnie mieszkań stworzyli sobie świetny sposób zarobku, wynajmując je na przykład studentom, z drugiej strony zaś dochodzą jeszcze kwestie moralne.

Donosicielstwo jest przecież obrzydliwe, jednak jak widzimy na przykładzie miasta Poznań, czasami niezwykle opłacalne.