Zrobił to z figurką Matki Boskiej. Uchwyciła go kamera

Bezczelny akt wandalizmu w Otwocku (woj. mazowieckie). Ktoś celowo, przy użyciu długiego kija, zniszczył figurę Matki Boskiej. Statuetka rozbiła się na małe kawałki. Całe zajście nagrały kamery monitoringu. Poszukiwaniem sprawcy profanacji zajmuje się otwocka policja.

Z nagrania z monitoringu opublikowanego przez portal “Tygodnik Linia Otwocka” na Facebooku wynika, że do zniszczenia figury Matki Boskiej doszło w sobotę 5 października chwilę po godzinie 18.00. 

Na nagraniu widać, jak zakapturzona osoba wyciąga długi kij, a następnie zaczyna nim uderzać w figurę, całkowicie ją niszcząc. Potem sprawca ucieka.CHULIGAN ROZTRZASKAŁ FIGURĘ MATKI BOŻEJ

CHULIGAN ROZTRZASKAŁ FIGURĘ MATKI BOŻEJMieszkańcy są zbulwersowani. W sobotę, 5 października około godz. 19 jakiś chuligan zniszczył figurę Matki Bożej, która stała przy ul. Warszawskiej na wysokości ul. Dłuskiego w Otwocku. Akt wandalizmu zarejestrował monitoring. Sprawa została zgłoszona na policjęTygodnik Linia OtwockaFigura Matki Bożej została poświęcona w Częstochowie. – Przywiozłem ją do Otwocka ponad 1,5 roku temu – mówi Piotr Paniec, mieszkaniec Otwocka. – Nie rozumiem, dlaczego komuś przeszkadzała rzeźba. Jestem oburzony, że w tak perfidny sposób ktoś prawdopodobnie zaplanował zniszczenie figury Matki Bożej. Rzeźby nie da się skleić w jedną całość. Jednak ilekroć będzie niszczona, ja będą ustawiał w tym miejscu kolejną – podkreśla pan Piotr. To już druga dewastacja sakralnej rzeźby w tym miejscu. I dodaje, że tym razem akt wandalizmy zarejestrowały kamery.Wszystkie osoby, które wiedzą coś na temat sprawcy dewastacji, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Otwocku pod nr tel. 604 12 13. Wandalowi grozi nie tylko kara więzienia, ale również będzie musiał pokryć wyrządzone szkodyWięcej na ten temat w “Linii Otwockiej” w poniedziałek, 14 października. (aj)

Gepostet von Tygodnik Linia Otwocka am Montag, 7. Oktober 2019

– Zajmujemy się tym aktem profanacji, aktem wandalizmu. Zniszczeniu uległa figura Matki Boskiej stojąca przy ulicy Warszawskiej, o wysokości 160 cm, stojąca na podeście. Będziemy analizować nagrania z monitoringu, być może na którymś z nich znalazł się wizerunek sprawcy – powiedział w rozmowie z Fakt24 Daniel Niezdropa, rzecznik prasowy otwockiej policji.

Figurę w tym miejscu postawił 1,5 roku temu mieszkaniec Otwocka, Piotr Paniec.

– Nie rozumiem, dlaczego komuś przeszkadzała rzeźba. Jestem oburzony, że w tak perfidny sposób ktoś prawdopodobnie zaplanował zniszczenie figury Matki Bożej. Rzeźby nie da się skleić w jedną całość – powiedział mężczyzna “Tygodnikowi Linia Otwocka”.

Dodał również, że to już drugi raz, kiedy figura stojąca w tym miejscu została zniszczona. – Jednak ilekroć będzie niszczona, ja będą ustawiał w tym miejscu kolejną – podkreśla pan Piotr.

Za zniszczenie mienia wandalowi grozi kara do pięciu lat więzienia.

(Źródło: Tygodnik Linia Otwocka)