Zostawiła syna samego z psem. Chwilę później usłyszała bardzo głośny śmiech dziecka.

Wszyscy wiemy, że dziecko i pies to najlepszy duet. Dorastanie razem z czworonogiem daje maluchowi wiele korzyści. Dzięki temu też dzieci od małego uczą się szacunku do zwierząt.

Poznają również czym jest lojalność, współczucie i odpowiedzialność. Poza tym obserwowanie swoich pociech razem z czworonogami przynosi rodzicom wiele radości i uśmiechu. Większość psów jest łagodna i wyrozumiała wobec dzieci. Zdają się rozumieć, że to nadal małe i bezbronne istoty, z którymi trzeba obchodzić się delikatnie. Dzisiaj mamy dla Was jeden z takich wspaniałych duetów.

Pumpkin to owczarek szetlandzki, który przez 7 lat swojego życia był jedynakiem. Gdy właścicielom urodziło się dziecko ten stan rzeczy zmienił się. Dumni rodzice chcieli, aby suczka zaprzyjaźniła się z ich synkiem i tak też się stało. Już od pierwszego spotkania czworonóg bardzo polubił dziecko.– „Owczarki szetlandzkie to niesamowite psy rodzinne. Nasza Pumpkin była taka dobra dla naszego synka. Pokochała go już od pierwszego dnia. Bardzo się z tego cieszyliśmy” – przyznali właściciele suczki.

Pewnego dnia mama zostawiła syna na moment z Pumpkin. Chwilę później usłyszała głośne krzyki. Kobieta szybko pobiegła do salonu, aby zobaczyć, co się dzieje. Wtedy też zobaczyła coś przeuroczego.

Pumpkin biegała dookoła chłopca, a dziecko cały czas głośno się śmiało. Mama szybko wyjęła kamerę i nagrała całą sytuację.

Na twarzach tej dwójki widać wielkie szczęście. Pumpkin ciągle machała ogonem, a chłopiec bez przerwy się śmiał.

– „To było takie urocze. Dobrze, że wszystko nagrałam. Ten filmik będzie pamiątką na lata. Pies i dziecko to najlepsze możliwe połączenie” – powiedziała mama chłopca.

Kobieta udostępniła wideo w sieci. Zostało obejrzane już prawie 14 milionów razy. Ludzie z całego świata zachwycili się suczką i jej małym przyjacielem. Pod filmikiem jest mnóstwo komentarzy, a oto kilka z nich:

– „Nie ma tutaj telewizji, gier wideo ani telefonów komórkowych. To jest po prostu czysta zabawa.”

– „Zakończenie filmiku było takie słodkie. Piesek w tak uroczy sposób ucałował tego chłopca!”

– „Miałam zły dzień, a mój tata wysłał mi ten filmik, żeby mnie pocieszyć. Obejrzałam go już chyba ze sto razy i do tej pory mi się nie znudził. To niesamowite!”

Chłopiec ma już 3 lata, a jego przyjaźń z Pumpkin jest mocniejsza z każdym dniem.