Zostawiła syna samego z psem. Chwilę później usłyszała bardzo głośny śmiech dziecka.

Wszyscy wiemy, że dziecko i pies to najlepszy duet. Dorastanie razem z czworonogiem daje maluchowi wiele korzyści. Dzięki temu też dzieci od małego uczą się szacunku do zwierząt.

Poznają również czym jest lojalność, współczucie i odpowiedzialność. Poza tym obserwowanie swoich pociech razem z czworonogami przynosi rodzicom wiele radości i uśmiechu. Większość psów jest łagodna i wyrozumiała wobec dzieci. Zdają się rozumieć, że to nadal małe i bezbronne istoty, z którymi trzeba obchodzić się delikatnie. Dzisiaj mamy dla Was jeden z takich wspaniałych duetów.

Pumpkin to owczarek szetlandzki, który przez 7 lat swojego życia był jedynakiem. Gdy właścicielom urodziło się dziecko ten stan rzeczy zmienił się. Dumni rodzice chcieli, aby suczka zaprzyjaźniła się z ich synkiem i tak też się stało. Już od pierwszego spotkania czworonóg bardzo polubił dziecko.

– „Owczarki szetlandzkie to niesamowite psy rodzinne. Nasza Pumpkin była taka dobra dla naszego synka. Pokochała go już od pierwszego dnia. Bardzo się z tego cieszyliśmy” – przyznali właściciele suczki.

Pewnego dnia mama zostawiła syna na moment z Pumpkin. Chwilę później usłyszała głośne krzyki. Kobieta szybko pobiegła do salonu, aby zobaczyć, co się dzieje. Wtedy też zobaczyła coś przeuroczego.

Pumpkin biegała dookoła chłopca, a dziecko cały czas głośno się śmiało. Mama szybko wyjęła kamerę i nagrała całą sytuację.

Na twarzach tej dwójki widać wielkie szczęście. Pumpkin ciągle machała ogonem, a chłopiec bez przerwy się śmiał.

– „To było takie urocze. Dobrze, że wszystko nagrałam. Ten filmik będzie pamiątką na lata. Pies i dziecko to najlepsze możliwe połączenie” – powiedziała mama chłopca.

Kobieta udostępniła wideo w sieci. Zostało obejrzane już prawie 14 milionów razy. Ludzie z całego świata zachwycili się suczką i jej małym przyjacielem. Pod filmikiem jest mnóstwo komentarzy, a oto kilka z nich:

– „Nie ma tutaj telewizji, gier wideo ani telefonów komórkowych. To jest po prostu czysta zabawa.”

– „Zakończenie filmiku było takie słodkie. Piesek w tak uroczy sposób ucałował tego chłopca!”

– „Miałam zły dzień, a mój tata wysłał mi ten filmik, żeby mnie pocieszyć. Obejrzałam go już chyba ze sto razy i do tej pory mi się nie znudził. To niesamowite!”

Chłopiec ma już 3 lata, a jego przyjaźń z Pumpkin jest mocniejsza z każdym dniem.