Strona główna Magazyn Został znaleziony samotnie leżący przy drodze. Miał związane łapki i sklejony pyszczek

Został znaleziony samotnie leżący przy drodze. Miał związane łapki i sklejony pyszczek

Suczka miała związane łapy i sklejony taśmą pyszczek. Gdy przybyli ratunek, zwierzę było nieprzytomne

Podczas spaceru przechodzień natknął się na porzuconego psa. Niezwłocznie powiadomił o tym organizację działającą na rzecz zwierząt.

Jeden z pracowników natychmiast udał się na miejsce. Zastał tam wstrząsający widok. Suczka została pozostawiona na pastwę losu. Bez jedzenia i wody. Pyszczek i łapki miała związane tak, że nie była w stanie się ruszyć. Letni upał był nie do zniesienia. W takich warunkach, gdyby nie przypadek, pies nie wytrzymałby długo. Dzielna suczka była tak odwodniona, że straciła przytomność. Kilka minut zwłoki i mogło być dla niej za późno.Otrzymała imię Esperanza. Wyglądało na to, że suczka miała niedawno szczenięta. Psiaków jednak nie znaleziono w pobliżu. Esperanza znaczy nadzieja. W końcu „nadzieja umiera ostatnia”, a suczka była dzielną wojowniczką.

Esperanza powoli wracała do zdrowia, to nie był jednak koniec dobrych wieści. W trakcie leczenia znalazła także kochającą rodzinę. Choć ta historia skończyła się dobrze, wiele zwierząt umiera samotnie w męczarniach. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, by oszczędzić im takiego losu.