Zobacz jak zaciskasz pięść, a potem sprawdź, co to o Tobie mówi

Jest wiele sytuacji, w których nasze ciało reaguje w instynktowny sposób. Jest tak na przykład w przypadku zaciskania pięści. Nikt nas przecież nie uczył, jak to robić, po prostu sami z siebie zaciskamy dłoń w określony sposób.

To pozwala nam dowiedzieć się o sobie czegoś nowego.

1. Wszystkie palce zaciśnięte na kciuku

Jeśli zaciskasz pięść w sposób pokazany na rysunku, oznacza to, jesteś osobą kreatywną i inteligentną. Łatwo zarażasz innych swoim entuzjazmem i radością. Osoby z Twojego otoczenia doceniają Twoją wrażliwość oraz zmysł artystyczny.

Ty sam siebie postrzegasz jako osobę ostrożną i spokojną, która uwielbia naturę. Wolisz milczeć niż wypowiadać słowa pod wpływem emocji. Nie jesteś zwolennikiem wybuchowych związków, bardziej cenisz sobie spokój domowego zacisza i chwile relaksu z ukochaną osobą. Nie lubisz krzywdzić innych, szybko też wybaczasz doznane krzywdy.

2. Kciuk na wszystkich palcach

Zdaniem innych jesteś osobą sympatyczną. Łatwo zdobywasz zaufanie, bo masz charyzmę. Ludzie darzą Cię szacunkiem, a nierzadko podziwem, gdyż jesteś osobą inteligentną, uczciwą i miłą w obejściu. Szanujesz siebie i wzbudza to respekt u innych. Jesteś też trochę jak kameleon – umiesz dostosować się do sytuacji, ale nigdy wbrew sobie.

W głębi duszy jesteś osobą bardzo wrażliwą i obawiasz się, że ktoś Cię zrani. Lubisz, gdy inni traktują Cię z wzajemnością, czyli nie tylko biorą, ale i dają. Niełatwo jest Ci się uwolnić od przeszłości, dlatego niechętnie otwierasz się na nowy związek.

3. Kciuk na jednym palcu

W oczach ludzi uchodzisz za osobę, której silną stroną jest intuicja i wyobraźnia. Znajomi dostrzegają Twoją uczciwość, szczodrość, ale też niepewność, gdy coś dzieje się nie po Twojej myśli. Lubisz poznawać nowych ludzi i doświadczać nowych doznań, przez co czasem wykazujesz się niecierpliwością. Masz duże poczucie humoru, co przyciąga do Ciebie innych. Masz cechy urodzonego lidera.

Sam siebie oceniasz jako osobę dość pewną siebie, uczciwą i darzącą szacunkiem innych. Czasami jesteś zbyt dobry dla ludzi, co potrafi przysporzyć Ci kłopotów, bo zdarzają się tacy, którzy chcą wykorzystać Twoje dobre serce. Na szczęście dobra intuicja pozwala Ci wyczuwać, kto ma wobec Ciebie złe zamiary. Jeśli chodzi o uczucia, jesteś osobą skrytą i wolisz nie rozmawiać o swoich emocjach.