Znów kasa dla o. Rydzyka. Rząd da mu 100 milionów na muzeum! Z naszych podatków

“Chcemy zrobić jeszcze jedną rzecz: Muzeum Pamięć i Tożsamość, które ma pokazywać historię Polski taką, jak widział i przekazywał ją Jan Paweł II” – powiedział rok temu o. Tadeusz Rydzyk (73 l.) Zapomniał tylko dodać, że złożą się na to wszyscy Polacy, a o zdanie nikt ich nie będzie pytał.

“To nie będzie zwykłe muzeum” – zapowiedział twórca Radia Maryja i prezes Fundacji Lux Veritatis. I rzeczywiście – dziennikarze dotarli do projektu umowy, która ma zostać zawarta między wicepremierem i ministrem kultury Piotrem Glińskim a fundacją Lux Veritatis.Ostatnie poprawki w dokumencie mają pochodzić z 17 maja br. Umowa dotyczy powołania do życia Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II. Wicepremier Gliński zobowiązuje się w tej umowie, by zapłacić fundacji (z naszych podatków) co najmniej 100 mln zł do 2020 roku!

Muzeum powstanie na działce położonej między akademikami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej a sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Ten teren fundacja pozyskała od wojewody z 85-procentową bonifikatą za zaledwie nieco ponad 100 tys. zł. Muzeum będzie miało prawo do użytkowania istniejącego już budynku biblioteki szkoły oraz Kaplicy Pamięci w Sanktuarium. Dyrektora ma powoływać minister, ale „po uzgodnieniu kandydatury z Założycielem”. Znaczy to tyle, że bez zgody o. Rydzyka żaden kandydat nie obejmie stanowiska.

Dziennikarze Faktu próbowali spytać ministerstwo, czy umowa została już podpisana i czy zapisy z projektu, do którego dotarł tygodnik, zostały utrzymane. Niestety, do tej pory nie otrzymali odpowiedzi na pytania.