Znany sportowiec pobił narzeczoną. Do sieci wyciekło nagranie

Wenezuelski gwiazdor baseballa Danry Vasquez jest dziś w USA wrogiem publicznym nr 1. Wszystko za sprawą bulwersującego nagrania, które wyciekło do sieci. Na wideo, które było dowodem w sprawie przeciw Vasquezowi, widać jak sportowiec bije pięściami swoją narzeczoną.

Choć po obejrzeniu nagrania nikt nie powinien mieć żadnych wątpliwości na temat jego winy, to sąd postanowił jednak, że mężczyzna nie trafi do więzienia.Zapłacenie grzywny i konieczność odbycia terapii – to jedyne konsekwencje jakie baseballista Danry Vasuqez poniesie za pobicie swojej partnerki. Ten łagodny wyrok jest zaskakujący zwłaszcza dlatego, że do sieci właśnie trafiło nagranie, na którym dokładnie widać, co wydarzyło się między sportowcem, a jego narzeczoną. Ciężko uwierzyć, że za coś takiego uniknął więzienia.

Wideo, które wyciekło do internetu, znajdowało się w materiale dowodowym obciążającym Vasqueza. Film pochodzi z monitoringu zamontowanego w budynku, w którym doszło do pobicia. Widać na nim, jak Vasquez kilkukrotnie pięścią uderza swoją narzeczoną w twarz i tył głowy.

Choć Vasquez nie trafił za kratki, to sportowo jest już skończony. Już w 2016 roku, bezpośrednio po zajściu, gdy na kilkanaście godzin trafił do aresztu, stracił pracę w drużynie Houston Astros. Teraz, po ujawnieniu nagrania, za usługi podziękował mu także znacznie mniej znany klub Lancaster Barnstormers, w którym występował w ostatnim czasie.

„Nie mamy innego wyboru, niż rozwiązać współpracę. Nie chcemy być utożsamiani z takim zachowaniem” – skomentował Ross Peeples, menedżer drużyny.