Znane błędy zdrowotne które popełniamy

Każdego dnia robimy te błędy minimum raz dziennie. Większość z nich zupełnie nie świadomie. Jednak warto je unikać.

Oto 6 błędów które najczęściej popełniamy:

Dotykanie twarzy

 

W ciągu dnia na pewno nie świadomie dotykasz twarzy. To działanie może nie być najlepsze biorąc pod uwage to co dotknęło się wczesniej na przykład: drzwi toalety. Konsekwencją tego jest często infekcja bądź zapalenie skóry.

Siedzenie w jednym miejscu

 

Siedzenie w biurze bądź przed telewizorem długi czas często prowadzi do otyłości i nadwagi, pojawiają się również problemy z krążeniem. Warto więc wstać co godzinkę w celu rozprostowania się

Sprawdzanie portali społecznościowych

 

Uzależnienie od telefonu to bardzo często zjawisko w tych czasach. Doprowadza to do problemów z koncetracją oraz lękiem przed tym że nie jest się na „bierząco”

Jedzenie przy biurku

 

Jedzenie przed komputerem jest często niebezpieczne dla naszej wagi. Patrząc w monitor nie zwracamy uwagi na to ile zjadamy co może skończyć się otyłością

Bałagan w miejscu pracy

 

Marnując dużo czasu na szukanie potrzebnej nam rzeczy zaczynamy się stresować. Ludzie którzy otaczają się chaosem częściej sięgają po coś słodkiego do zjedzenia.

Ignorowanie potrzeby skorzystania z toalety

 

Jeśli regularnie wstrzymujesz mocz może to doprowadzić do problemów z pęcherzem i drogami moczowymi. Pojawiają się infekcje a nawet kłopoty z utrzymaniem moczu.