Zmarła była żona Piotra Polka

Nie żyje Hanna Polk. Pierwsza żona aktora Piotra Polka, z którą był związany przez siedem lat. Kobieta zmarła w wieku 56 lat. O śmierci poinformowała jej siostra za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Hanna Wrycza-Kurkowska związała się z Piotrem Polkiem w 1986 roku. Przez siedem lat byli małżeństwem. Hanna Polk, jak jej mąż, również była aktorką. Kobieta zmarła nagle w wieku 56 lat. O śmierci poinformowała jej siostra. Na razie data pogrzebu nie jest znana. 

“Moi Drodzy, to smutny dla mojej rodziny fakt. W wieku 56 lat, dnia 4 grudnia 2019 roku odeszła nagle od nas moja jedyna siostra Hanna Wrycza-Kurkowska zawodowo znana jako Hanna Polk. Nie znamy jeszcze daty pogrzebu. O tej dacie powiadomię trochę później w klepsydrach i nekrologu oraz tu na fb. Dziękujemy za złożone nam wyrazy współczucia” – czytamy.Moi Drodzy, to smutny dla mojej rodziny fakt. W wieku 56 lat, dnia 4 grudnia 2019 roku odeszła nagle od nas moja jedyna…

Gepostet von Aleksandra Maria Zdrojewska am Samstag, 7. Dezember 2019

Życie prywatne Hanny Polk

Hanna i Piotr poznali się na studiach. “Poznałem Hankę na roku i oboje uważaliśmy, że trzeba po bożemu. Żadna tam kocia łapa. Ślub kościelny!” – wspominał Piotr Polk przed laty w rozmowie z “Twoim Stylem”. Po ślubie para wyjechała do Francji, gdzie zarabiali na wspólne życie. Piotr Polk robił meble, a jego żona sprzątała, pracowała w barze i jako opiekunka do dzieci. Była też licencjonowanym pilotem wycieczek zagranicznych. Rok po ślubie zmarła matka aktoki, a później ojciec. Wkrótce zaczęły się też problemy w małżeństwie. Polk zdradził i zostawił żonę, a ona popadła w depresję. 

Po rozstaniu z Piotrem Polkiem wyszła ponownie za mąż. Jej drugim mężem został Marek Kurkowski, którego poznała w 1990 roku. Mężczyzna zmarł nagle w styczniu 2010 roku. Miesiąc wcześniej obchodzili siódmą rocznicę ślubu. Para doczekała się dwóch synów – Franciszka i Jakuba.

Hanna Polk – życie zawodowe

Hanna Polk w 1986 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W tym samym roku została wyróżniona nagrodą indywidualną za rolę w przedstawieniu Ballada o ostatnich na Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. Jej debiut odbył się jednak jeszcze w czasie studiów. Hanna Polk zadebiutowała w teatrze w 1985 roku. Wówczas wcieliła się w rolę Margret w spektaklu “Maria i Woyzeck” w Teatrze Studyjnym ’83 w Łodzi. W tym samym roku miał też miejsce jej debiut filmowy – rola koleżanki Kasi w dwuodcinkowym serialu “Żuraw i czapla”.

Produkcje, w których wzięła udział to m.in. “W labiryncie”,”Dom”, “Klan”, “Na dobre i na złe”, “Gulczas, a jak myślisz…”, “Samo życie”, “Plebania”, “Klinika samotnych serc”, “Odwróceni”, “Świadek koronny”, “Ojciec Mateusz”, “Powidoki”.