Ziobro staje w obronie Rydzyka. “Warunki życia u ojca dyrektora są bardzo skromne”

Zbigniew Ziobro postanowił zabrać swój głos w sprawie Tadeusza Rydzyka. Minister uznał, że wbrew powszechnej opinii warunki życia Ojca Dyrektora są bardzo skromne. Na tym nie skończył swojej wypowiedzi.

Zbigniew Ziobro nie kryje swojej przyjaźni z ojcem Rydzykiem, co okazuje się gorącym tematem wśród dziennikarzy. Nie omieszkała o to zapytać redaktor “Pudelka”, która była bardzo ciekawa o to, jaka kuchnia króluje na stole u ojca Tadeusza Rydzyka. Minister odpowiadając na pytanie, trochę zboczył z tematu i wykorzystać tę okazję do wyrażenia swojej opinii o duchownym.

Zbigniew Ziobro broni imienia ojca Rydzyka

Dziennikarka, pytając ministra o kuchnię u Ojca Rydzyka, zasugerowała, że podobno u założyciela Radia Maryja można dobrze i dużo zjeść. Zapewne nie spodziewała się odpowiedzi, jaką dostała od ministra. 

Zbigniew Ziobro stwierdził, że bardzo szanuje i ceni Tadeusza Rydzyka. Przyznał też, że ksiądz ma bardzo duże zasługi dla Kościoła.

– Jestem przekonany, że z troski o polski Kościół i o przyszłość naszego kraju można się z nim nie zgadzać. Natomiast nie można nie doceniać jego wyjątkowych talentów, kompetencji i siły, siły charakteru, mimo presji i ataków potrafi realizować – ciągnął minister sprawiedliwości.

Wypowiedź ministra została przerwana przez prowadzącego program, który przypomniał, że pytanie dotyczyło jadłospisu ojca Rydzyka. Ziobro wyjawił, jak naprawdę stołuje się ojciec dyrektor.

Zbigniew Ziobro zdradza jak mieszka i stołuje się Tadeusz Rydzyk

Zbigniew Ziobro ocenił, że obiady u Tadeusza Rydzyka są dosyć skromne.

– Jest taka pani, która przychodzi, świetnie gotuje, pozdrawiam, jeśli słucha i stara się pomagać w tej kuchni – wyjawił minister sprawiedliwości.

Czyżby wystawne i drogie obiady u ojca dyrektora były tylko medialnym mitem? Tak przynajmniej twierdzi Zbigniew Ziobro, który po chwili dodaje, że warunki mieszkalne u Ojca Rydzyka są skromne w porównaniu do tego, co sugerują media. Minister sprawiedliwości wyjawił też, że jedyny Maybach, jakiego posiada Tadeusz Rydzyk to zabawkowy model.

– Warunki życia u Ojca Dyrektora są bardzo skromne na tle tego, co czytam. Jest taki malutki Maybach, który u ojca dyrektora stoi i się śmieje, w rzeczywistości jest to bajka o tym Maybachu – opowiada z rozbawieniem minister Ziobro.

Czyżby w ten sposób polityk próbował trochę naprawić reputację Tadeusza Rydzyka? Wiele na to wskazuje.

źródło: pikio.pl