Zbierają pieniądze dla małego Leosia. Stracił mamę w wyniku zarażenia.

W Janowie Lubelskim trwa zbiórka pieniędzy na maleńkiego Leosia, którego 27-letnia mama zmarła 14 dni po porodzie. Kobieta była zarażona koronawirusem, jednak, jak przekazało Ministerstwo Zdrowia, jej śmierć nie była spowodowana tą chorobą. Zbiórkę dla Leosia i jego taty zorganizowali adwokaci, którzy współpracowali z 27-latką.

27-letnia Emilia z Janowa Lubelskiego zmarła 20 marca 2020 roku w szpitalu w Łańcucie. Przebywała tam po tym, jak zdiagnozowano u niej zarażenie koronawirusem. Prawdopodobnie zaraziła ją matka, która wróciła z Włoch. Śmierć kobiety nie była jednak wywołana nowym wirusem. Jak podało Ministerstwo Zdrowia, Emilia zmarła na sepsę, która wystąpiła u niej po porodzie. Kobieta kilkanaście dni wcześniej urodziła bowiem dziecko przez cesarskie cięcie.Teraz w internecie zorganizowano zbiórkę pieniędzy dla maleńkiego Leosia i jego taty, by jak najbardziej ułatwić im życie w tej wyjątkowo trudnej sytuacji. 

– Leoś jest chłopcem, który tylko przez chwilę był ze swoją mamą… Nic nie jest w stanie zwrócić Leosiowi mamy, ale jestem przekonana, że zebrane pieniądze ułatwią mu i jego tacie stawienie czoła problemom dnia codziennego. Emilia była aplikantką adwokacką (ORA Rzeszów), która była bardzo zaangażowana w swoją pracę, była sumienna, przyjazna, pomocna. Ciężko pogodzić się z tak nagłą stratą tej niesamowitej osoby. Jestem dumna, że mogłam być jej patronem i przyjaciółką… Bardzo proszę o pomoc w tych bardzo trudnych dla ojca i dziecka chwilach – napisała organizatorka zbiórki, adw. Monika Mazur-Widomska.

Początkowo zakładano zebranie 100 tys. zł na tel cel. Szczodrość internautów, których poruszyła śmierć młodej matki, przerosła jednak najśmielsze oczekiwania. Obecnie na Leosia wpłacono już ponad 145 tys. zł.

Numer konta:
03 1020 5558 0000 8602 3391 3616
W tytule: Pomoc dla Leosia