Zastosowania sody które ułatwią Ci codzienne życie!

Pewnie wiele razy szukałeś lekarstwa które pomoże Ci poradzić sobie na przykład ze zgagą lub poszukujesz środka który pomoże ci zrobić sobie detoksykującą kąpiel. To właśnie tu u nas znajdziesz pomoc!

Zapraszamy do czytania! 🙂Poznaj 8 potężnych zastosowań sody oczyszczonej:

1. Zobojętnia kwas żołądkowy

 

Kiedy zjadasz posiłki zbyt szybko lub gdy zaszkodzą Ci pikantne lub kwaśne potrawy, kwas żołądkowy może być uwalniany do światła przełyku i powodować nieprzyjemne pieczenie. Łyżeczka sody oczyszczonej rozpuszczona w 250 ml wody może skutecznie pomóc zneutralizować i uspokoić zgagę.

2. Kąpiel oczyszczająca

Kąpiel z dodatkiem sody oczyszczonej może pomóc alkalizować i detoksyfikować skórę. To rozwiązanie jest szczególnie dobre, gdyż w taki sposób zadbamy nawet o takie partie ciała, o których z reguły zapominamy. Możesz dodać do przygotowanej wody do kąpieli około 5 łyżek sody oczyszczonej i cieszyć się domowym spa.

3. Naturalny środek do czyszczenia dziecięcych ubranek

Niektóre detergenty są zbyt silne lub zawierają szkodliwe substancje, które mogą podrażniać skórę maluszka. Aby pozbyć się tego problemu zmieszaj 1 łyżkę sody oczyszczonej z jedną szklanką wody i usuń plamy z dziecięcych ubranek!

4. Doskonały dezodorant do butów

Zamiast rozpylać odświeżacze powietrza z trujący substancjami lub kupować drogie specyfiki, które mają na celu pozbycie się odoru z obuwia, mamy dla Ciebie o wiele prostsze rozwiązanie. Możesz wykonać własny dezodorant do butów, który pochłonie przykry zapach. Wystarczy wymieszać ze sobą sodę oczyszczoną i skrobię kukurydzianą oraz dodać do nich kilka kropel olejku eterycznego i umieścić całość w kawałku materiału zabezpieczonego wstążką.

5. Środek na ukąszenia

Pocieranie sodą oczyszczoną o miejsce ukąszenia owadów przynosi ulgę zmniejsza swędzenie.

6. Antyperspirant

Składniki w dezodorantach lub antyperspirantach wydają Ci się szkodliwe? Nic dziwnego, gdyż znajdują się w nich takie substancje jak aluminium, który związany jest z rozwojem raka. Spróbuj użyć odrobiny sody oczyszczonej zamiast zapychać pory toksynami.

7. Pasta do zębów

Jeżeli jesteś jedną z tych osób, które nie chcą używać pasty zawierającej fluor, możesz ją z łatwością zastąpić produktem na bazie sody oczyszczonej. Wymieszaj 1 łyżeczkę sody oczyszczonej z 1 łyżeczką wody i używaj tego prostego połączenia jako pasty do zębów.

8. Tonik sodowy

Mieszanie Octu jabłkowego z sobą oczyszczoną jest wyśmienitym pomysłem, gdyż te dwa produkty w połączeniu tworzą doskonały tonik oczyszczającą i przeciwdziałający kwasowości. Zmieszaj 1 łyżkę octu jabłkowego z 1 łyżeczką sody oczyszczonej w szklance wody. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twoja cera będzie naturalnie piękna!