Zastosowania płynu do płukania ust o których nie wiedziałeś!

W dzisiejszych czasach kupujemy wiele rzeczy. Większość produktów stosujemy zgodnie z ich instrukcją, nie chcemy przecież wywołać żadnych skutków ubocznych, niestety przez ten fakt wydajemy nieco więcej pieniędzy, ponieważ potrzebujemy wielu produktów do różnego zastosowania. Jednym z produktów, który niekoniecznie musi przez nas być używany zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem to płyn do płukania ust o nazwie Listerine.

Słyszał lub widział go niemal każdy z nas. Nie jest wcale trudny do zdobycia, no i nie jest też mocno drogi. Niewiele osób jednak wie, że gdy produkt ten wchodził do sprzedaży, lata temu, był pierwotnie wykorzystywany w chirurgii, dopiero wiele lat później zaczęto jego produkcje jako środka do płukania ust. Do czego jeszcze można wykorzystać ten płyn? Zapraszam do lektury

Śmiało możemy wykorzystać go jako dezodorant, jeśli nie mamy pod ręką nic innego. Lekki, przyjemny zapach może nas uratować, gdy nie mamy pod ręką żadnego dezodorantu czy perfum. Wystarczy nalać nieco płynu na wacik i posmarować się nim w miejscach w których zazwyczaj używamy zapachów.Kolejnym, świetnym działaniem płynu Listerine jest również walka z grzybicą! Jeśli tylko cierpimy na tę przypadłość, śmiało możemy zamoczyć w tym płynie stopy, by przynieść sobie nieco ukojenia.

Jeśli chcemy dokładnie umyć umywalkę lub toaletę a nie mamy odpowiednich środków również możemy śmiało użyć płynu Listerine. Z całą pewnością odświeży on wygląd naszej armatury.

Gdy tylko poparzymy się na przykład bluszczem lub co częste latem, ugryzie nas komar. Zamiast w nieskończoność drapać to miejsce, wystarczy posmarować je płynem Listerine.

Na pewno pomoże!
Jeśli cierpimy na trądzik również Listerine będzie nam pomocny. Wystarczy tylko delikatnie przeczyścić sobie twarz owym płynem.

W przypadku, gdy nasz czworonożny pupil cierpi na przykład z powodu pcheł śmiało możemy posmarować go płynem Listerine. Z całą pewnością pomoże nam to z problemem i to nie gorzej niż wszelkie chemiczne środki, które zazwyczaj kupujemy w takich sytuacjach.
No i ostatni sposób na wykorzystanie płynu Listerine. Pamiętajmy, że zabija on brzydkie zapachy. Dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, by nasączony tym płynem ręcznik papierowy umieścić na przykład w koszu na pranie, czy w koszu na śmieci, aby pozbyć się uporczywego, brzydkiego zapachu.

Oczywiście większość produktów powinniśmy używać zgodnie z ich zastosowaniem, jednak czasem naprawdę warto podejść do nich bardziej kreatywnie. Pamiętajmy jednak, by zachować wszelką ostrożność.