Zamocz stopy w occie jabłkowym. Powtarzaj przez tydzień. Efekt cię zadziwi

Ocet jabłkowy to stary wypróbowany lek na wiele dolegliwości. Wiosną i latem bardzo pomocne jest moczenie stóp w wodzie z jego dodatkiem. Kuracja ta zapobiegnie wielu krępującym sytuacjom

Wśród wielu prozdrowotnych zalet octu jabłkowego wspomnieć trzeba o jego silnych właściwościach bakteriobójczych. To jest powód, dla którego jest on skutecznym, naturalnym i tanim środkiem likwidujacym brzydki zapach stóp. Jak go wykorzystać?Umyj stopy, najlepiej antybakyeryjnym mydłem. Wlej do miski litr ciepłej wody i dodaj ćwierć szklanki octu jabłkowego. Mocz nogi przez ok. kwadrans. Aby uzyskać najlepsze efekty, kurację powtarzaj codziennie przez tydzień. Jest to też stary sposób na obrzęki stóp i kostek (muszą być całkowicie zanurzone w płynie).

Ocet jabłkowy bez problemu nabędziesz w sklepie, ale równie dobrze możesz go zrobić samodzielnie. Jest to naprawde proste.

Obierz kilka jabłek i pokrój na kawałki. Razem ze skórkami włóż je do słoja i zalej wodą z cukrem (proporcje: łyżka cukru na szklankę wody). Naczynie przykryj gazą i zostaw w ciepłym miejscu. Po dwóch tygodniach gotowy ocet zlej do butelki.