Wzruszające pożegnanie małej księżniczki. Gabrysia miała tylko 5 latek

Tragiczna śmierć 5-letniej Gabrysi Kowalskiej wstrząsnęła Polakami. Wielu z nich zaangażowało się w ratowanie zdrowia dziewczynki. Życie Gabrysi odebrał złośliwy guz AT/RT, który zaatakował jej mózg. Rodzice dziewczynki podziękowali wszystkim za ogromne wsparcie w walce o zdrowie ich ukochanej córeczki. Poinformowali też o dacie pogrzebu.

Mała Gabrysia Kowalska z Kielc była prześliczną dziewczynką. Miała piękne niebieskie oczy, długie rzęsy i burzę blond włosków. Uwielbiała różowy kolor i bawić się w księżniczki. Jak inne dziewczynki w jej wieku kochała zabawę lalkami.Gdy dziewczynka zaczęła uskarżać się na bóle głowy, rodzice zabrali ją do lekarza. Niedługo potem okazało się, że Gabrysia ma także problemy z widzeniem. Dziewczynka była kierowana na kolejne badania okulistyczne, neurologiczne, tomografię, rezonans… Prawie rok temu (pod koniec marca 2017 roku) przeszła operację usunięcia guza mózgu. Chirurdzy poinformowali wówczas, że nie udało się usunąć go całkowicie. Około 10 procent guza zostało w głowie dziewczynki i owinęło się wokół tętnic.

Gabrysię próbowali ratować m.in. specjaliści z kliniki w Neapolu. Na leczenie dziewczynki darczyńcy wpłacili ponad milion złotych. Niestety pięciolatka zmarła w nocy z czwartku na piątek. Tę tragiczną informację przekazała fundacja Rycerze i Księżniczki.

„Dziękujemy Wszystkim z całego serca za wsparcie, pomoc, zaangażowanie oraz kondolencje. Zapraszamy na uroczystość pożegnania naszej ukochanej Księżniczki Gabi” – napisali rodzice dziewczynki.