Wyznanie kobiety która dostała pigułkę gwałtu!

Pigułka gwałtu nazywana inaczej GHB to narkotyk który obezwładnia ciało i prowadzi do wykorzystania ofiary seksualnie. Częstą praktyką jest dodawanie ich do napojów alkoholowych w klubach czy na dyskotekach. Ofiara po jej spożyciu nie pamięta co się z nią działo przez następne kilka godzin.

Jej działanie zaczyna się już po 15-30 minutach od spożycia.Przedstawiamy Wam list od anonimowej kobiety która niestety została otruta tym narkotykiem:

 Zostałam zaproszona na imprezę urodzinową w kobiecym gronie. Wieczór rozpoczął się w restauracji. Podczas kolacji towarzyszył nam alkohol, ale nie w ogromnych ilościach – wypiłam 4 kieliszki wódki. Po kolacji wszystkie udałyśmy się do jednego z klubów w naszym mieście, gdzie usiadłyśmy w wynajętej loży. Barmanka przyniosła szklanki, dzbanek soku i alkohol. Wraz z jeszcze jedną koleżanką siedziałyśmy najbardziej od zewnętrznej strony kanapy, przy której przechodziło mnóstwo ludzi. Zostawiłyśmy szklanki z sokiem na stole, bo przecież cały czas ktoś przy nim siedzi i poszłyśmy potańczyć. Po niedługiej chwili podbijania parkietu wróciłyśmy, aby się napić. Ten łyk nie był dobrym pomysłem… Nie trwało to długo, jak nagle obie straciłyśmy świadomość, właściwie w tym samym momencie. Otępione wylądowałyśmy w klubowej toalecie wymiotując i słaniając się na nogach. Znajoma próbowała nas ocucić i postawić do pionu, ale nie współpracowałyśmy. Stwierdziła, że to pewnie gorszy dzień i wpływ alkoholu. Zapakowała nas do taksówki, która miała odwieść nas do domu. Ani ja, ani moja koleżanka nie pamiętamy, co się z nami działo, jak trafiłyśmy do domu i co działo się po drodze. Nie pamiętamy twarzy ludzi, którzy nas otaczali lub do nas mówili – kompletna czarna dziura. Jestem dorosłą kobietą i myślałam, że odrobinę bardziej czujną, ale jednak się myliłam. Na szczęście nie obudziłam się w burdelu za granicą, ale życie ze świadomością, że takie rzeczy nie dzieją się tylko na filmach ogromnie mnie przeraża…

Jakie ma działanie ten narkotyk?

To zależy indywidualnie od każdego z nas. Objawy są jednak podobne do upojenia alkoholowego.

GHB to neuroprzekaźnik wspomagający uwalnianie dopaminy. W niewielkich ilościach relaksuje i poprawia nastrój, efekty jego działania są podobne do alkoholu. Bardziej spore dawki, do 2,5 g, mogą wywołać zawroty głowy, złe samopoczucie i wymioty, senność. Objawy zatrucia tą substancją to:

  • bardzo płytki oddech
  • wymioty
  • bradykardia
  • ruchy mimowolne
  • oczopląs
  • drgawki
  • brak reakcji źrenic na światło
  • śpiączka

Narkotyk jest stosunkowo trudny do wykrycia, gdyż we krwi obecny jest około 8 godzin, natomiast w moczu około 12. Z tego powodu dokonanie przestępstwa tego typu trudno udowodnić. Narkotyk dostępny jest w postaci płynu, proszku, tabletek lub granulatu. Nie zmienia smaku, koloru ani konsystencji napoju.