Wystarczy mieć w domu te 2 podstawowe produkty, by cieszyć się idealnie gładkimi stopami!

Stopy nie mają z nami lekko – całymi godzinami pracujemy, dużo chodzimy, nie mamy czasu odpowiednio o nie zadbać, a przecież dźwigają ciężar całego ciała. Zaniedbane stopy oznaczają popękane pięty, obtarcia, oparzenia, często infekcje grzybicze. A wcale nie trzeba dużo czasu ani nakładu pieniędzy, by cieszyć się pięknymi, zadbanymi stopami!


Właśnie takiego widoku wszyscy chcemy uniknąć… Nie chodzi tylko o to, że to nieestetycznie wygląda. Zaniedbane stopy oznaczają problemy ze zdrowiem i infekcje.Aby cieszyć się gładkimi stopami wystarczy mieć w domu te dwa składniki:

Aspiryna i cytryna to rewelacyjne połączenie! Likwidują przebarwienia, usuwają stwardniały naskórek, leczą infekcje… W efekcie stopy są gładkie i zadbane.

Aby przygotować domową maskę na stopy będziecie zatem potrzebować: 
– 5 aspiryn,
– sok z jednej cytryny,
– pumeks.

W moździerzu ścieramy na pył tabletki aspiryny (można też zwilżyć tabletki wodą i pokruszyć je widelcem). Następnie do tabletek dodajemy sok z cytryny. Jeśli papka jest zbyt sucha, trzeba dodać odrobinę wody lub więcej soku. Następnie nakładamy maseczkę na umyte stopy (szczególnie w miejsca, które są stwardniałe lub obtarte).

Po 20 minutach opłuczcie stopy ciepłą wodą i intensywnie potrzyjcie spody stóp pumeksem. Generalnie nie zaleca się używania pumeksu, więc na przyszłość lepiej dbać o to, by nie było takiej potrzeby 🙂 Ponownie opłuczcie stopy i nałóżcie na nie krem nawilżający.

Stosujcie ten zabieg 2-3 razy w tygodniu, a raz dwa zobaczycie trwałe efekty!