Wystarczy chwila, by pozbyć się uciążliwego bólu głowy i to bez pomocy tabletek!

Chwile w których dopadnie nas nagły ból głowy są często nie do przewidzenia. Nierzadko również jest tak, że ból nie ustępuje, a w pobliżu nie mamy żadnych środków, które mogłyby nam pomóc, a do apteki daleko. Co robić w takich sytuacjach? Jak radzić sobie z bólem głowy bez pomocy tabletek? Jest na to kilka sprawdzonych i skutecznych sposobów. Przedstawię poniżej jeden z nich. Zapraszam do lektury.

Wystarczy wykonać akupresurę. Większość z nas zapewne kiedyś słyszała to pojęcie, jednak może wydawać się nam ono nie do końca zrozumiałe. Co to jest ta akupresura?
Akupresura jest niczym innym jak masażem! I to takim, który do prawidłowego wykonania nie wymaga głębszej znajomości wiedzy medycznej.
Jak zacząć?

Wystarczy, że wygodnie się położymy, odprężymy i poświęcimy na zabieg maksymalnie minutę. Powinniśmy delikatnie masować, ruchami kołowymi wybrane punkty na naszej głowie. Sam ból ustąpi maksymalnie już kilka minut po zakończeniu masażu.

Na powyższym obrazku zaznaczone są punkty, które powinniśmy masować według wskazówek zawartych wyżej, by pozbyć się uporczywego bólu głowy. Masaż tych miejsc pozwoli nam również na przykład odetkać zatkany nos lub poprawić ostrość widzenia.
Oczywiście jest to tylko jeden ze sposobów masażu zwanego akupresurą. Potrafi ona zdziałać cuda!