Wódka jest dobra dla zdrowia. Ma aż 7 niezwykłych korzyści!

Mimo, że wódka kojarzy nam się głównie z uczuciem skołowania, gdy na drugi dzień po jej nadmiernym spożyciu dokucza nam kac, niesie ona również niezliczone korzyści dla zdrowia. Mało kto wie o tym, ile zalet posiada w sobie bezbarwny, napój wysokoprocentowy o ostrym zapachu. Pora przedstawić, które może przynieść dla zdrowia stosowanie wódki:

1. Wódka do dezynfekcji

Wódka to naturalny środek dezynfekujący  i antyseptyczny.Może być stosowany w leczeniu bólu zębów, ran, a także podczas czyszczenia domu. W rzeczywistości będziesz zaskoczony tym, ile produktów do czyszczenia domu, higieny i pielęgnacji zawiera alkohol w swoich składnikach.

2. Zmniejsza poziom stresu

Być może słyszałeś, że czerwone wino jest naturalnym środkiem relaksującym? Wino jest jednak niczym w porównaniu z wódką, która, jak udowodniono naukowo, łagodzi napięcie lepiej niż czerwony trunek.3. Przyczynia się do higieny jamy ustnej

Wspomnieliśmy już, że wódka może ukoić ból zęba, ale może również pomóc w higienie jamy ustnej. Jej właściwości bakteriobójcze pomagają w walce z przykrym oddechem.

4. Jest dobra dla serca

Wódka możezwiększyć przepływ krwi w organizmie, a wpewnym stopniu zapobiega również zakrzepom, udarom i innym chorobom serca. Wódka może również pomóc obniżyć poziom cholesterolu. Warto pamiętać jednak, że każdy lek w nadmiarze szkodzi!

5. Może łagodzić objawy wywołane przez artretyzm

6. Może być stosowany jako produkt do pielęgnacji skóry

Wódka działa jak naturalny środek ściągający lub tonik, a ze względu na swoje właściwości dezynfekujące, może głęboko oczyścić pory.Pamiętaj, aby przed zastosowaniem najpierw rozcieńczyć ją z wodą w proporcji przynajmniej 1:1. Wódka może także wyleczyć trądzik dzięki swoim właściwościom wysuszającym i oczyszczającym. Nie stosuj tej metody, jeśli masz szczególnie suchą lub wrażliwą skórę.

7. Zmniejsza ryzyko związane z cukrzycą

W przeciwieństwie do piwa lub wina, kieliszek wódki może faktycznie obniżyć poziom cukru we krwi. Dla osób, które mają problemy z utrzymaniem właściwego poziomu cukru we krwi wódka będzie lepszym wyborem.