Wlała biały ocet do komory pralki. Gdy dowiesz się, co uzyskała, sam zaczniesz tak robić!

Destylowany ocet to typowy produkt, który znajdziemy w prawie każdej kuchni. Podczas, gdy większość z nas używa go do gotowania, to w rzeczywistości ma wiele innych zastosowań.

Niesamowite właściwości sprawiają, że jest najbardziej skutecznym i ekologicznym środkiem do prania.1. Zmiękcza tkaniny

Kto z nas nie lubi, gdy ręczniki i ubrania są miękkie i puchate? Niestety z czasem tkaniny stają się szorstkie, szczególnie po wielokrotnym praniu. Jednak dodając szklankę octu do prania (do dozownika na płyn) sprawisz, że ubrania zachowają miękkość na dłużej.

2. Dezynfekuje ubrania

Ocet jest wspaniałym środkiem dezynfekującym. Zabija niepożądane bakterie i zarazki na ubraniach. Wystarczy szklanka octu dodana do prania, a ubrania będą zdezynfekowane.

3. Zachowuje kolor ubrań

Szklanka octu dodana do pierwszego cyklu prania sprawi, że ubrania zachowają kolor i nie będą farbować. Możesz również moczyć ubrania w mieszaninie wody i octu, jeśli martwisz się, że w czasie prania kolor może puścić. Warto ten trik stosować szczególnie w przypadku jeansów.

4. Wybiela

Białe ubrania mogą stopniowo szarzeć, a wybielacz sprawia, że tkanina staje się słabsza i szorstka. Zamiast detergentu warto dodać szklankę octu do prania, by zachować biel ubrań i przywrócić im dawny kolor.

5. Usuwa nieprzyjemne zapachy

Niektóre zapachy, szczególnie z odzieży sportowej są trudne do pozbycia. Jednak i w tym przypadku doskonale sprawdzi się ocet dodany do prania. Brzydkie zapachy znikną, a wystarczy szklanka dodana do prania.

6. Usuwa trudne plamy

Spryskaj plamy octem i pozostaw na kilka minut. Po praniu plamy powinny zniknąć.

7. Wyczyści pralkę

Czasem pralka potrzebuje czyszczenia, by pozbyć się nieprzyjemnego zapachu i osadów. Wlej 5 filiżanek octu i włącz pralkę na normalny cykl. Po tym zabiegu będzie jak nowa!

 

Źródło:shareably.net