WIDZIAŁEŚ TEN SPRAY NIE RAZ W SKLEPIE, ALE NIGDY GO NIE KUPOWAŁEŚ? TERAZ TO SIĘ ZMIENI!

1Już niemal legendarny płyn WD-40 zazwyczaj jest ciężko widoczny na sklepowych półkach. Ukryty gdzieś pomiędzy srebrną taśmą, a zestawem gwoździ.

Jednak jak się okazuje płyn ten oprócz swojego standardowego zastosowania ma jeszcze masę innych, bardzo przydatnych. Grzechem więc będzie nie posiadanie go w domu.

Poniżej przedstawiam Wam listę 11 najlepszych zastosowań WD-40.

#1. Plamy

Spryskaj plamę preparatem i przetrzyj ściereczką z mikrofibry. Jeśli jest to zabrudzenie o konsystencji gumy proces będziesz musiał powtórzyć kilka razy.

#2. Gołębie

Te ptaki potrafią być bardzo problematyczne. Jeśli zadomowiły się na twoim parapecie i nie wiesz jak się ich pozbyć, po prostu spryskaj to miejsce WD-40. Spokojnie, zwierzętom nic się nie stanie. Gołębie po prostu nie lubią tego zapachu i będą omijać twój parapet szerokim łukiem.

#3. Impregnowanie obuwia

Przy pomocy WD-40 sprawisz, że twoje buty staną się wodoodporne. Pamiętaj jednak, że ten sposób ma zastosowanie jedynie w przypadku butów z gładkiego materiału. Nie używaj ich do zamszu czy materiałowego obuwia.

#4. Zrywanie etykiet

Jeśli nie możesz pozbyć się etykiety ze słoika, wystarczy że spryskasz ją preparatem, odstawisz na kilka minut i zetrzesz gąbką. To takie proste.

#5. Zapobieganie zamarzaniu

Wystarczy, że spryskasz szybę WD-40 i dokładnie wetrzesz. Szybko pozbędziesz się lodu na szybach w aucie. Co więcej – już nigdy się tam nie pojawi.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Z powrotem