Wellman: śmieszą mnie mężczyźni, którzy zamieniają żony na młodszy model

50-letni pisarz, Yann Moix, stwierdził w wywiadzie, że jego równolatki są “za stare na miłość”. Ta wypowiedź oburzyła nie tylko Francuzki, ale także dziennikarki z całej Europy. Na łamach “Wysokich Obcasów” skandaliczne słowa pisarza skomentowała także Dorota Wellman.

Chodzi o wywiad, którego w styczniu wielokrotnie nagradzany francuski pisarz i prezenter telewizyjny udzielił magazynowi “Marie-Claire”. Yann Moix powiedział, że 50-letnie kobiety są “za stare i za brzydkie na miłość”, dlatego nie jest zdolny pokochać żadnej równolatki. Dodał, że fascynują go młodsze kobiety o azjatyckiej urodzie, bo nie wstydzi się pokazywać w ich towarzystwie.

“Śmieszą mnie mężczyźni, którzy zamieniają żony na młodszy model”

Pogardliwa wypowiedź pisarza na temat kobiet dotarła do Dorty Wellman. “Ceniony francuski pisarz i laureat wielu nagród to także podstarzały seksista i kretyn” – napisała Wellman w “Wysokich Obcasach”. Jej zdaniem, mężczyźni, których dziewczyna jest młodsza od ich córki to “podtatusiałe donżuany”.Wyraziła pogardę dla panów, którzy porzucają partnerki dla młodszych kobiet. “Śmieszą mnie mężczyźni, którzy zamieniają żony na młodszy model. Którzy myślą, że sterczące piersi i jędrne pośladki zastąpią miłość, przywiązanie i przyjaźń” – podsumowała dziennikarka. Na koniec wyraziła współczucie dla wszystkich kobiet, które spotkały na swojej drodze francuskiego pisarza.

Wcześniej głos w sprawie skandalicznej wypowiedzi Francuza zabrała feminstka Mona Chollet, która nazwała go “smutnym tatulkiem”. Z kolei Laura Hulley z paryskiej ambasady brytyjskiej napisała na swoim Twitterze: “Do siego roku, wszędzie seksiści!”.