Wałęsa w szpitalu! Bliscy proszą o „Zdrowaśki”

Szokująca wiadomość obiegła w ciągu kilku minut Internet! Lech Wałęsa jest w szpitalu! Jego najnowsze zdjęcie, które można znaleźć w sieci nie napawa optymizmem. Były prezydent leży na łóżku z zamkniętymi oczami a ręce ma złożone jak do modlitwy.

Uspokajamy. Wałęsa ma planowany zabieg chirurgiczny i dlatego trafił na badania do Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Nie wiadomo na razie jak długo pozostanie w klinice. – Pana Prezydenta czeka planowany zabieg chirurgiczny. Teraz przechodzi badania, jest w dobrej kondycji, ale prosimy o „Zdrowaśkę” i dobre myśli – mówi w rozmowie z Faktem Marek Kaczmar z Biura Prezydenta Lecha Wałęsy.

Zdjęcie Lecha Wałęsy na łóżku szpitalnym zamieścił na Twitterze jego były rzecznik Mirosław Szczerba.Jak podkreśla Marek Kaczmar tym razem sprawa nie dotyczy problemów z sercem byłego prezydenta a oczu. – Nie jestem upoważniony, by zdradzać szczegóły, ale zabieg dotyczy szeroko pojętej okulistyki – dopowiada.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i Lech Wałęsa po zabiegu poczuje się już lepiej, to w przyszłym tygodniu powinien wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Problemy z sercem

Wcześniej Lech Wałęsa już kilkukrotnie był w szpitalu, jednak nie z powodu wzroku a w wyniku problemów kardiologicznych. Groziło mu na przykład nagłe zatrzymanie akcji serca. Jednym z zabiegów, które przeszedł były prezydent było wszczepienie urządzenia, które w przypadku arytmii, czyli nierównomiernej pracy serca przywróci je do normalnej pracy. Inne przypadłości Wałęsy związane z sercem to choroba wieńcowa, niewydolność serca i  nadciśnienie.