W czasie gdy odśnieżał auto, w środku czekała na niego żona z dziećmi. Doszło do strasznej tragedii…

Okres zimowy wiąże się z porannym skrobaniem szyb w samochodzie i odśnieżaniem. Jak się okazuje, może to mieć straszne konsekwencje…

Ta tragiczna i trudna do opowiedzenia historia, miała miejsce w New Jersey. Był mroźny zimowy poranek, podczas którego cała rodzina wyjeżdżała z domu.

W czasie gdy ojciec zajmował się odśnieżaniem samochodu, jego żona i dwoje małych dzieci wsiedli do środka, aby nie marznąć. Ta pozornie nieważna decyzja kosztowała ich życie.

Aby w środku było cieplej, Sasha Lynn Rosa postanowiła włączyć silnik. Nikt niestety nie zwrócił uwagi, że rura wydechowa samochodu jest zatkana. W związku z tym śmiercionośny czad nie wydostawał się na zewnątrz, a zamiast tego gaz wpompował się do kabiny samochodu.

W wyniku zatrucia matka i 1-latek umarli „w zaledwie kilka minut”. Trzyletnia dziewczynka zmarła w szpitalu.

O czadzie często się mówi, że to „cichy zabójca”, jest bowiem bezwonny, nie ma koloru, ani smaku, a jednocześnie jest niesłychanie toksyczny i może zabić w ciągu kilku minut.

„Śnieg może zapchać rurę wydechową, dlatego ważne jest, aby zawsze rozpoczynać odśnieżanie od tyłu samochodu. Rurę należy oczyścić jeszcze przed uruchomieniem silnika” – powiedział dla lokalnej stacji WABC szef zastępu straży pożarnej, Chris DiBella.

Władze samorządowe oraz policja wydały niezwykle ważne ostrzeżenie:

„Usuń śnieg zalegający na rurze wydechowej, jeszcze zanim wsiądziesz do samochodu. Pozwól rurze się nagrzać. Niedokładne pozbycie się śniegu może skutkować zatruciem tlenkiem węgla. Upewnij się, że warunki w kabinie samochodu pozwalają na swobodny przepływ powietrza, zarówno z przodu, jak i z tyłu Twojego samochodu, a także, że spaliny są odprowadzane w odpowiedni sposób i nie gromadzą się wokół pojazdu.”

To bardzo przykra historia, ale warto ją przeczytać, aby uświadomić sobie coś, o czym wielu, wielu z nas nigdy by nie pomyślało. Ważne jest też, aby podzielić się nią z innymi – dzięki temu podobne tragedie mogą więcej się nie wydarzyć.

Źródło: nypost.com