USUŃ SWOJE PIEPRZYKI, BRODAWKI, WĄGRY I PLAMKI STARCZE W CAŁKOWICIE NATURALNY SPOSÓB

Nie ma wątpliwości, że do najczęściej pojawiających się problemów skórnych atakujących zarówno kobiety, jak i mężczyzn, należą pieprzyki, tagi skórne, zatkane pory i plamki starcze.

Tego rodzaju dolegliwości wynikają zwykle z zaburzeń gospodarki hormonalnej organizmu, niezdrowego stylu życia lub po prostu predyspozycji genetycznych. Lista przyczyn jest jednak dużo dłuższa.Choć istnieje szeroka gama produktów na tego rodzaju problemy sprzedawanych w drogeriach i aptekach, to nie zawsze są one bezpieczne, ponieważ często zawierają silne substancje chemiczne i w rezultacie robią więcej złego niż dobrego. Tego rodzaju chemikalia mogą podrażniać skórę, zwłaszcza jeśli jest wrażliwa.

Naturalne, pozbawione substancji chemicznych środki dużo lepiej nadają się do dbania o skórę. Jeśli przeczytasz dalej, znajdziesz tu informacje o tym, w jaki sposób zupełnie naturalnie poradzić sobie z tymi problemami.

PIEPRZYKI

Pieprzyki mogą pojawić się w dowolnym momencie w życiu, również u dzieci. Istnieją dwa podstawowe czynniki sprzyjające ich powstawaniu: ekspozycja na słońce, które wpływa na pigmentację komórek skóry znanych jako melanocyty oraz czynnik genetyczny.

 • Olejek rycynowy i soda spożywcza

Świetne rezultaty osiągniesz łącząc olejek rycynowy i sodę spożywczą. Po prostu wymieszaj oba składniki, aż powstanie gumowata pasta i nałóż na pieprzyk. Następnie zakryj to miejsce bandażem i pozostaw opatrunek na noc. Rano usuń bandaż i przemyj skórę. Stosuj każdej nocy.

 • Ocet jabłkowy

Nasącz wacik w occie jabłkowym i przecieraj pieprzyk. Następnie zabezpiecz to miejsce bandażem i plastrem, po czym odczekaj kilka godzin. Po tym czasie pieprzyk sam odpadnie.

 • Czosnek

Ekstrakt z czosnku lub po prostu zwykły czosnek to jedno z najlepszych naturalnych lekarstw na wiele problemów skórnych, w tym również na pieprzyki. Jest bardzo silne, dlatego koniecznie musisz zabezpieczyć przed nim skórę wokół pieprzyka (możesz w tym celu użyć plastrów lub wazeliny). Wystarczy, że nałożysz na pieprzyk odrobinę ekstraktu z czosnku lub czosnek przeciśnięty przez praskę, a następnie zabezpieczysz go bandażem. Odczekaj 4 godziny. Stosuj taką kurację codziennie.

 

BRODAWKI

Brodawki są wywołane wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Typowe leczenie tych niewielkich bąbelków na skórze wymaga zastosowania spirytusu salicylowego lub mrożenia, ale te metody nie są w 100% skuteczne. Najlepszymi lekarstwami na brodawki są:

 • Czosnek

Przeciśnięty przez praskę czosnek lub wyciśnięty z niego sok usunie brodawki już w dwa tygodnie. W tym celu wieczorem przed snem powinieneś wetrzeć trochę pokruszonego czosnku w brodawkę i zakleić plastrem. Alternatywnie możesz też nakładać na brodawki trochę soku z czosnku dwa razy dziennie.

 • Ocet jabłkowy

Nasącz wacik octem jabłkowym i przecieraj brodawkę. Następnie zabezpiecz ją bandażem i pozostaw na noc. Rano wykonaj nowy opatrunek. Brodawka po jakimś czasie wyschnie i odpadnie.

 • Banany

Przecieraj brodawkę wnętrzem skórki od banana codziennie przed pójściem spać. Stosuj przez dwa tygodnie, aż brodawka zniknie.

 • Surowy miód

Wetrzyj w brodawkę trochę organicznego miodu przed pójściem spać i zabezpiecz bandażem.

 

TAGI SKÓRNE

Tagi skórne to małe narośle często wynikające z ocierania skóry o skórę lub odzież. Mogą pojawić się dosłownie w każdym miejscu na ciele, ale najczęściej wyrastają w miejscach, gdzie skóra się fałduje, jak szyi, okolice pach, górna część klatki piersiowej i powieki. Poza tym, że wyglądają nieestetycznie, tagi skórne mogą też powodować podrażnienie skóry, a nawet infekcje, jeśli przypadkowo je rozdrapiesz lub zranisz biżuterią albo ubraniem.

 • Soda oczyszczona i olejek rycynowy

Ta mikstura jest wyjątkowo skuteczna w leczeniu tagów skórnych. Wymieszaj oba składniki, aby powstała pasta, a następnie nakładaj ją na tag i zabezpiecz opatrunkiem. Możesz przechowywać pastę w lodówce do 48 godzin. Stosuj 2-3 razy dziennie.

 • Olejek z drzewa herbacianego

Nasącz wacik wodą i dodaj parę kropel olejku z drzewa herbacianego. Połóż wacik na skórze i przymocuj bandażem. Powtarzaj 2-3 razy dziennie przez miesiąc. Choć procedura ta trwa dłuższy czas, to jest to najbezpieczniejszy sposób usuwania tagów wokół oczu.

 • Ocet jabłkowy

Nasącz wacik octem jabłkowym i przyłóż do skóry, a następnie przytwierdź plastrem. Pozostaw tak przygotowany opatrunek tak długo, jak chcesz. Tag stanie się ciemniejszy i po kilku dniach odpadnie.

 

CIEMNE PLAMKI (STARCZE)

Ciemne plamki na skórze, znane też jako plamki starcze, najczęściej pojawiają się u osób średnim wieku lub starszych, choć nie jest to stuprocentowa zasada. Są to przebarwione fragmenty skóry na twarzy, dłoniach i przedramionach, które pojawiają się z wiekiem. Jedną z ich przyczyn jest ekspozycja na słońce.

 • Leczenie cebulą

Zmiksuj lub wyciśnij sok z cebuli i nałóż na ciemne plamki. Pozostaw na 10-15 minut, a następnie spłucz. Stosuj tę metodę codziennie, aż plamki znikną.

 • Metoda z aloesem

Nałóż odrobinę świeżego żelu aloesowego na ciemne plamki na skórze i pozwól mu działać przez pół godziny. Najlepszy jest w tym celu świeży żel z dopiero co zerwanego liścia aloesu.

 • Sposób z cytryną

Nasącz wacik sokiem z cytryny i wcieraj w plamki dwa razy dziennie.

 • Metoda z chrzanem

Wymieszaj trochę chrzanu z octem i nakładaj codziennie na plamki. Dzięki temu przebarwienia stopniowo się rozjaśnią.

 • Leczenie serum z witaminy C

Organiczne, pozbawione chemikaliów serum witaminy C jest niezmiernie korzystne dla skóry. Zawiera aktywną formę witaminy C i potrafi szybko rozjaśnić przebarwienia. Naprawia też uszkodzone miejsca skóry.

 

ZATKANE PORY

Zatkane pory, najczęściej spotykane u osób o tłustej skórze, są spowodowane nadmiarem wydzielanie sebum przez gruczoły skóry. Wyglądają nieładnie i bywają bolesne, jeśli pozostawi się je nieleczone lub jeśli nadmiernie się rozrosną. Zatkane pory znacznie pogarszają jakość skóry.

 • Leczenie parą

Zacznij od umycia twarzy, a następnie zrób sobie parówkę nad garnkiem świeżo zagotowanej wody. Przykryj głowę ręcznikiem dla lepszych rezultatów. Pozostań w tej pozycji przez 10-15 minut. Następnie kilkakrotnie umyj twarz ciepłą wodą. Na koniec przemyj twarz jeszcze raz przy pomocy octu.

 • Peeling cukrowy

Zrób pastę z cukru i cytryny. Wcieraj okrężnym ruchem przy pomocy bawełnianej szmatki. Po zakończeniu peelingu dokładnie umyj twarz.

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie pomocny, przekaż go dalej swojej rodzinie i przyjaciołom na Facebooku!

Źródło: healthyfoodteam.com