Ułóż dłonie w taki sposób. Nie uwierzysz, jak zaskakujące efekty to przyniesie – Mudra na lenistwo

mudra na lenistwo

Każdy z nas doświadczył kiedyś fizycznego lub psychicznego bólu. Jak można sobie z nim poradzić? Oczywiście, istnieją różnego rodzaju leki i zastosowania tradycyjnej medycyny, jednak ludzie coraz częściej praktykują jogę. To dzięki niej czują się lepiej.

Medycyna zachodnia wskazuje, że praktykowanie jogi pozytywnie wpływa na tę część układu nerwowego, która jest odpowiedzialna za relaks i odpoczynek. Nie mówimy tutaj oczywiście o wykonywaniu trudnych, akrobatycznych pozycji i skręcaniu swojego ciała w paragrafy. Chodzi przede wszystkim o odpowiedni oddech, medytację i proste gesty, które pozwolą zwiększyć świadomość własnego ciała.

Mudra gestów to pochodząca z Indii metoda, która słynie z tego, że pobudza różne części ciała, umysł, a przede wszystkim łagodzi bóle i walczy z różnymi dolegliwościami.

mudra na lenistwo

W znaczeniu ezoterycznym, każdy palec oznacza inny żywioł (woda, powietrze, ziemia, ogień i przestrzeń). Jeśli będziesz stosować mudry regularnie, zobaczysz jak potężny wpływ mogą mieć na Twój organizm.

Poniżej przedstawiamy siedem najpopularniejszych mudr, które działają jak silna terapia. Większość z nich można wykonywać o każdej porze dnia i nocy.

Gyan Mudra – mudra wiedzy

Jak wskazuje nazwa, ta mudra pobudza gruczoły przysadki mózgowej, poprawia pamięć i koncentrację, a także ma zbawienny wpływ dla ludzi cierpiących na bezsenność. Oprócz tego pomaga wyzbyć się lenistwa na rzecz twórczego myślenia i entuzjazmu.

Aby wykonać tę mudrę, wystarczy że złączysz czubek kciuka i palca wskazującego. Pozostałe wyprostuj, lub lekko zegnij jeśli w takiej pozycji będzie Ci wygodniej.

Vayu Mudra – mudra powietrza

Ta mudra to dobry sposób wyeliminowanie niepokoju ze swojego życia. Oprócz tego może pomóc w pozbyciu się nadmiaru powietrza z żołądka. Wpływa korzystnie na osoby cierpiące na przewlekłe choroby, zapalenia stawów, problemy z kręgosłupem i chorobę Parkinsona.

Zegnij palec wskazujący i przyłóż do niego kciuk, tak aby poczuć lekki nacisk. Resztę palców wyprostuj i rozciągnij tak jak to możliwe.