Tyle zarabiają aktualnie kasjerzy w Lidlu i Biedronce. Stawki są dość wysokie

Kiedyś mówiło się, że jedyny klucz do sukcesu to nauka i dobre wykształcenie. Dziś jest już odrobinę inaczej. Przynajmniej takie wrażenie możemy odebrać, analizując zarobki w poszczególnych zawodach.

Praca w dyskontach

W telewizji co chwilę przewija się temat płac nauczycieli, pielęgniarek czy początkujących lekarzy. Niestety, dobrze nie jest też, kiedy chcemy rozpocząć własną działalność gospodarczą – podatki naprawdę mogą nas „zjeść”.Jak się okazuje, powodów do narzekania nie mają podobno pracownicy dużych dyskontów. Chodzi tu np. o sklepy sieci Lidl czy Biedronka.

Mają elastyczny czas pracy, przejrzystą ścieżkę awansu, premie, a także prywatną opiekę medyczną. Statystyczny kasjer zarabia więcej niż, np. urzędnik czy też wychowawca szkolny. A to jeszcze nie wszystko…Lidl już zapowiedział kolejne podwyżki. Każdy pracownik ma zarabiać więcej o 9% aktualnych zarobków. Biedronka także nie pozostaje w tyle i podkreśla, że podnosi zarobki bardzo regularnie. Jesteście ciekawi, jak dokładnie wyglądają płace w tych dyskontach?

Zarobki kasjerów w Biedronce

Sprzedawca-kasjer otrzymuje minimum 2600 złotych brutto. Po trzech pełnych latach pracy stawka brutto wzrasta do 2950 złotych. Oczywiście wszystko to zależy od lokalizacji –w większych miastach osoby na tym stanowisku mogą zarobić nawet 3500 złotych.

Zarobki kasjerów w Lidlu

Okazuje się, że w tym dyskoncie pracownik już w pierwszym roku może otrzymywać od 2800 do 3550 złotych brutto. Po roku jego pensja wzrasta automatycznie do do 2950-3750 złotych brutto.Po dwóch latach od 3150 do 4050 złotych brutto.

Pensje magazynierów w tych dyskontach wahają się od 3050 do 4000 złotych brutto. Tu również olbrzymie znaczenie ma lokalizacja i czas pracy.

Premie

W dyskontach tych są też spore premie. Na przykład w Biedronce wypłacane są co kwartał, mają jednak charakter uznaniowy. Decydują o nich przełożeni. Maksymalna kwota to 500 złotych. Z kolei Lidl nie zdradza konkretnych kwot, ale wiadomo, że te również zależne są od wyników.

Pod jednym z artykułów na ten temat pojawiły się komentarze, że sumy te są wyolbrzymione. W rzeczywistości zarobki w tych dyskontach mają wynosić około 2000 tysięcy złotych.

Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?