Trzech Turków wciągnęło 19-latkę do samochodu. Wywieźli ją w odludne miejsce i wykorzystali

Trzej napastnicy, którzy w kwietniu zgwałcili 19-letnią dziewczynę w Canterbury, zostali właśnie skazani. To wydarzenie odbiło się naprawdę szerokim echem w Wielkiej Brytanii.
9 lat w więzieniu

Trzej mężczyźni – Sali Amet, Omer Engin oraz Salih Altun to Turkowie, którzy 13 kwietnia tego roku zgwałcili w Canterbury 19-letnią Brytyjkę. Cała trójka jest w zbliżonym wieku. Mają od 23 do 25 lat. Właśnie zapadł wyrok w tej głośnej sprawie.Zostali skazani na 9 lat pozbawiania wolności, a trzeci z nich dodatkowo otrzymał jeszcze 9 miesięcy. Mężczyźni niemal od razu przyznali się do winy.„Wykorzystali ją w najgorszy z możliwych sposobów”

Detektyw Matt Banks w rozmowie z Daily Mail powiedział:

Ci trzej mężczyźni żerowali na bezbronnej kobiecie. Następnie wykorzystywali ją w najgorszy z możliwych sposobów. Odłączyli ją nad ranem od jej przyjaciółki, bo doskonale wiedzieli, co chcą osiągnąć. Mieli przygotowany plan. Dzięki współpracy klubu nocnego i innych lokalnych firm, udało nam się uzyskać materiał filmowy, który jest doskonałym materiałem dowodowym. Był on niezbędny dla dochodzenia. Chciałbym podziękować również ofierze za jej odwagę w obliczu tego, co przeszła

13 kwietnia 2017 roku

Gwałciciele wypatrzyli swoją ofiarę w jednym z barów 13 kwietnia 2017 roku. Dziewczyna była już pod wpływem alkoholu, kiedy dwaj mężczyźni wyprowadzili ją nad ranem z lokalu na High Street. Po chwili wsadzili ją do samochodu i wywieźli na parking Holman’s Meadow na obrzeżach śródmieścia Canterbury. Tam doszło do najgorszego – zbiorowego gwałtu. Gdy skończyli wezwali swojego trzeciego kolegę, aby i on „mógł skorzystać”. Po brutalnym akcie Turcy odwieźli 19-latkę do centrum miasta i wyrzucili z auta.

Było trudno, ale się udało

Młoda kobieta natychmiast zgłosiła gwałt. Od razu ruszyło śledztwo w sprawie tego przestępstwa. Niestety, 19-latka pamiętała z przebiegu tej nocy naprawdę niewiele. Dopiero analiza nagrań z kamer monitoringu miejskiego przyniosła efekty. Sprawców zidentyfikowano i zatrzymano. Niektóre z ujęć pokazują, jak dobre humory towarzyszyły młodym mężczyznom tego wieczora: