Tragiczny wypadek w Rychwałdku. Nie żyją dwie kobiety

Koszmarnie rozpoczął się weekend w Rychwałdku (woj. śląskie). W sobotę, ok. godz. 7:30, kierowca volkswagena transportera śmiertelnie potrącił dwie kobiety. 37-letni sprawca został już przesłuchany przez policjantów z Żywca. Nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w idące prawidłowo lewym poboczem kobiety.

W Rychwałdku przy ul. Karpackiej doszło do śmiertelnego potrącenia dwójki pieszych. Rozpędzony bus staranował dwie kobiety, które szły lewym poboczem. Potrącone zmarły na miejscu.

– 37-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego kierujący volkswagenem transporterem, jadąc w kierunku Rychwadłku z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na lewe pobocze i potrącił dwie kobiety. W momencie wypadku kierowca był trzeźwy – poinformowała asp.szt. mgr Mirosława Piątek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w ŻywcuW wypadku zginęły na miejscu mieszkanki powiatu żywieckiego – w wieku 82 i 63 lat. – 37-latek został zatrzymany. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator – dodała Mirosława Piątek.

37-letniemu sprawcy wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara nawet 8 lat więzienia!

23 marca przez kilka godzin na miejscu tragedii intensywnie pracowali żywieccy policjanci, technik kryminalistyki, prokurator oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.