Tragiczna śmierć noworodka. Przy porodzie doznał urazu głowy! Sprawę bada policja

Tragiczne informacje ze szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Zmarł tam noworodek, który doznał urazu głowy przy porodzie. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.

O sprawie poinformował portal infostrow.pl. Dramat rozegrał się w środę w szpitalu w Kępnie. Dziecko urodziło się w 33. tygodniu ciąży i zmarło po doznaniu poważnego urazu głowy podczas porodu w szpitalu w Kępnie.

Według relacji portalu dziecko pojawiło się na świecie poprzez cesarskie cięcie. Próbowano je “przepchać”, ponieważ wsunęło się w kanał rodny. To właśnie wtedy doznało urazu głowy, który okazał się śmiertelny w skutkach. Niemowlę w ciężkim stanie przewieziono na ostrowską neonatologię, ale nie udało się go uratować.Prowadzone jest śledztwo w tej sprawie. Policja na wniosek prokuratury zabezpieczyła dokumentację medyczną. – W takich przypadkach sprawami dzieci z naszego regionu zajmuje się Prokuratura Regionalna w Łodzi, jako jednostka wyższego rzędu i tam trafiły dzisiaj dokumenty w tej sprawie – przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler w rozmowie z PAP.