Tragiczna śmierć młodego taty. Bolało go gardło i… się udusił!

Nie zdążył się nawet pożegnać ze swoją 11-miesięczną córeczką. 34-latek zmarł we własnej kuchni zaledwie kilka dni po powrocie z podróży do Amsterdamu. Przyczyną śmierci okazało się coś, co dla wielu osób brzmi banalnie – angina. A dokładnie jej powikłania. Leżącego bez przytomności mężczyznę znalazła jego narzeczona. Na ratunek było już jednak za późno.

Podczas trzydniowej podróży z narzeczoną do Amsterdamu Mark Bramley skarżył się na ciężki ból gardła. Większość czasu spędził w łóżku łykając paracetamol na ból. Do domu w Hucknall (Anglia) para wróciła 15 marca. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna stracił przytomność i upadł na podłogę swojej kuchni. Jego partnerka, Charley Miller znalazła go na podłodze. Natychmiast wezwała pogotowie i rozpoczęła reanimację. 

34-latek został przewieziony do szpitala, ale lekarze nie byli w stanie go uratować. – To było bardzo nagłe. Nie znamy jeszcze przyczyny śmierci, ale uważamy, że jego gardło nabrzmiało tak bardzo, że nie mógł oddychać – mówi Charley w rozmowie z “Nottinghamshire Live”. – Mężczyźni są bardzo uparci i nie chcą iść do lekarza. A okazuje się, że powinno się to robić z każdą, nawet niewielką dolegliwością. Prawdopodobnie myślał, że będzie lepiej. Brał paracetamol, ale nie spodziewał się śmierci – opowiada kobieta.Para, która ma wspólną córkę, 11-miesięczną Gracie Rae, poznała się podczas wspólnej pracy w firmie produkującej narzędzia ogrodnicze Doff Portland Limited. Mark oświadczył się w czasie wakacji w Barcelonie. Charley wspomina, że Mark był “naprawdę zabawnym, prawdziwym, uroczym facetem”. Odkąd się poznali, byli nierozłączni i każdego dnia ją rozśmieszał. W wolnym czasie grał w amatorskiej drużynie piłkarskiej Hucknall Town FC. Przyjaciele organizują charytatywny mecz piłkarski na cześć Marka. Odbędzie się on w niedzielę 26 maja między godziną 16.00 a 23.00.

Coś takiego może przytrafić się każdemu, dlatego lepiej nie bagatelizować bólu gardła. Możliwe powikłania anginy to m.in. gorączka reumatyczna, zapalenie kłębuszków nerkowych, ropnie, przerost migdałków, zapalenie zatok przynosowych, zapalenie ucha środkowego, zapalenie wyrostka sutkowatego, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie płuc, a nawet infekcyjne zapalenie wsierdzia.