Tragedia pod Kościerzyną. Rodzice zginęli na oczach dzieci. Cała czwórka wracała z ferii zimowych

Makabryczny wypadek zdarzył się między Opluchem i Wdzydzami Tucholskimi w powiecie kościerskim (woj. pomorskie). W wyniku czołowego zderzenia samochodów marki seat i suzuki zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne. W jednym z aut znajdowała się rodzina, która wracała z ferii zimowych. Rodzice zginęli na miejscu, dwóch synów trafiło do szpitala.

Makabryczny wypadek zdarzył się w niedzielę, wieczorem. Kierujący seatem 21-latek nagle, na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas i spowodował czołowe zderzenie z jadącym z naprzeciwka samochodem marki suzuki. Jak informują policjanci z Kościerzyny, za kierownicą suzuki siedział 49-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Zarówno on, jak i 46-letnia pasażerka zginęli na miejscu.

– Oboje byli reanimowani, jednak nie udało się przywrócić im funkcji życiowych. Lekarz stwierdził zgon. Szczegóły na temat przyczyn ich śmierci wyjaśni sekcja zwłok – informuje st. sierż Mateusz Czucha z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w rozmowie z Fakt24.Do Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie zostali przewiezieni dwaj chłopcy w wieku 15 i 4 lat. Jak poinformował portal naszemiasto.pl, rodzina wracała z ferii zimowych. Policjanci na razie nie informowali chłopców o tragicznej śmierci rodziców. Jak dowiedział się Fakt24, na miejscu pojawili się inni członkowie rodziny, którzy zaopiekują się dziećmi po wyjściu ze szpitala. 

Poszkodowany został także 21-letni kierowca seata, który również trafił do szpitala. Mężczyzna został przebadany na alkomatem. Był trzeźwy. Na miejscu wypadku przez ponad godzinę pracowali strażacy, ratownicy medyczni i policjanci z technikiem kryminalistyki. Przyczyny wypadku ustalają policjanci z drogówki w Kościerzynie pod nadzorem prokuratury.

Tuż przed godziną 20:00 do SKKP w Kościerzynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Olpuch – Wdzydze…

Opublikowany przez Kościerski 112 Niedziela, 17 lutego 2019