Tragedia na Dolnym Śląsku. Mężczyzna zgwałcił półtoraroczne dziecko

Do niewyobrażalnego bestialstwa doszło w Chojnowie na Dolnym Śląsku. Został tam zgwałcony 18-miesięczny chłopczyk. O dokonanie tej zbrodni podejrzany jest 32-letni mężczyzna, którego matka dziecka poznała przez internet. Mimo, że znali się bardzo krótko, to kobieta bezgranicznie mu zaufała. Zostawiała synów pod jego opieką, a z młodszym pozwalała mu nawet spać!

Do tych przerażających zdarzeń doszło w Chojnowie w powiecie legnickim (woj. dolnośląskie). Jak ustaliła legnicka prokuratura, gwałtu na półtorarocznym dziecku dokonał 32-letni mężczyzna.“Matka dziecka poznała Sebastiana R. przez internet. Niedługo później, w maju zamieszkał z nią i jej dziećmi” – powiedziała Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka legnickiej prokuratury okręgowej.

28-letnia matka chłopczyka znała mężczyznę niezwykle krótko, a jednak bardzo mu ufała. Zostawiała pod jego opieką synów, a z 18-miesięcznym Szymkiem nawet pozwalała spać. W końcu kobieta nabrała podejrzeń, że dzieje się coś złego. Poszła z młodszym dzieckiem do lekarza rodzinnego, a ten skierował je do szpitala. Tam lekarze specjaliści nie mieli najmniejszych wątpliwości – chłopczyk został brutalnie zgwałcony! Szpital natychmiast powiadomił prokuraturę.

“Sebastian R. decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe oraz przeciwko zdrowiu i życiu. Za zgwałcenie małoletniego poniżej 15 lat ze szczególnym okrucieństwem grozi mu kara więzienia na czas nie krótszy niż 5 lat – mówi prok. Tkaczyszyn w rozmowie z Fakt24.

Na razie nie wiadomo jak długo trwała gehenna małego Szymka, ani czy mężczyzna skrzywdził również jego 5-letniego braciszka.

Matka dziecka usłyszała zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Po przesłuchaniu została wypuszczona do domu. Kobieta znajduje się pod dozorem policji. Ma też zakaz opuszczania kraju. Szymek został już wypisany ze szpitala i razem z bratem trafił pod opiekę ciotki.