Toksyczna roślina zabiła dziecko!

Rośliny doniczkowe na pewno ożywiają i ozdabiają nasze mieszkanie. Jednak niektóre z roślin potrafią być zagrożeniem dla naszego życia. Przedstawimy więc historie chłopca który stracił życie przez zwykła roślinkę którą rodzice zakupili do domu.

Ojciec małego chłopca wspomina tragiczne wydarzenie:Mój syn zmarł, ponieważ włożył kawałek listka do ust. Jego język spuchł do takich rozmiarów, że spowodował uduszenie. Ta roślina jest dość powszechna w wielu domach i biurach. Jest również śmiertelnie trująca i niebezpieczna. Potrafi spowodować śmierć dziecka w ciągu 1 minuty, a dorosłego w ciągu 15 minut. Jeśli dotkniesz jej przypadkowo, nigdy nie należy przykładać palców do oczu, ponieważ może to spowodować trwałą utratę wzroku. Ostrzeż swoich znajomych i rodzinę.

Ojciec dziecka publicznie ujawnił historie aby przestrzec innych rodziców. Mały Esteban bawił się w domu gdy poczuł się źle. Mama jego myślała że to zwykłe zmęczenie, okazało się inaczej…

Skóra dziecka zaczęła przybierać dziwny kolor i maluch miał ogromne trudności z oddychaniem. Rodzice natychmiast zadzwonili po pogotowie, a dziecko zostało szybko przetransportowane do szpitala. Nikt nie był w stanie poprawnie zdiagnozować, co dzieje się dziecku, a po pół godzinie lekarz przekazał rodzicom Estebana straszną wiadomość. Maluch zmarł.

Lekarz uważał, że powodem jego śmierci było zatrucie. Rodzice byli w wielkim szoku, ponieważ nie mogli zrozumieć, co mogło spowodować tak straszliwy efekt.

Po dokładnych badaniach krwi okazało się, że dziecko podsiada w organizmie dużą dawkę substancji chemicznej znanej jako szczawian wapnia.

Diefenbachia  jest dość powszechna, ponieważ nie wymaga dużej opieki i ilości światła słonecznego, a przez to często wykorzystywana jest w biurach. Jednak po przeczytaniu tej historii musisz być niezwykle ostrożny, zwłaszcza, jeśli w jej pobliżu przebywają dzieci.

Statystyki z 2006 roku pokazują, że w Stanach Zjednoczonych zarejestrowano 64450 przypadków zatruć roślinami, z czego 75% osób stanowiły dzieci w wieku poniżej 5 lat.