Ten domowy sposób na wyczyszczenie piekarnika podbija internet. Od teraz już zawsze będziesz go tak czyścić.

Chyba każdy, kto sprząta w kuchni, odkłada czyszczenie piekarnika na sam koniec, czasami na później, a czasami w nieskończoność.

Nie musimy chyba przypominać, że im dłużej odwlekamy tę czynność, tym więcej będzie nas to kosztowało wysiłku.

Sprzątanie piekarnika jest nie lada wyzwaniem. Piekarnik ma wiele zakamarków, a plamy z tłuszczu i przypalenia są jednymi z najgorszych do wyczyszczenia zabrudzeń.

Zwykle do czyszczenia piekarnika wykorzystuje środki chemiczne, czasem używam sody.

Po przygotowaniu pieczeni czy frytek, piekarnik wymaga co najmniej pół godziny pracy, aby znowu być czystym. Jednak okazuje się, że czyszczenie go wcale nie musi być takie ciężkie.

Niedawno trafiliśmy na ciekawy sposób. Wystarczy zmieszać kilka składników, aby stworzyć genialne rozwiązanie tego problemu.

Oto prosty przepis na domowy środek czyszczący do piekarnika bez zawartości mocnych chemikaliów. Jest równie skuteczny, co sklepowe środki.

Nim udasz się do sklepu po specjalną chemię, skorzystaj z produktów, które znajdziesz u siebie w kuchni i stwórz własny, domowy środek do czyszczenia piekarnika.

Składniki

  • 4 łyżki stołowe płynu do naczyń
  • 0,2 l soku z cytryny
  • 0,4 l octu
  • 2,5 l letniej wody

Instrukcje

Zmieszaj wszystkie składniki, a mieszankę przelej do butelki z rozpylaczem. Nanieś płyn na całe wnętrze piekarnika. Pozwól, aby środek przez chwilę mógł działać. Po kilku minutach wytrzyj piekarnik, a zauważysz, że brud i tłuste plamy bardzo łatwo schodzą.

Czy to działa?

Tak. Wiele osób, które testowało ten przepis, dzieliło się swoimi dokonaniami na Facebooku. Post jednego z użytkowników zyskał szczególną popularność. Otrzymał ponad 54,000 komentarzy i 360,000 udostępnień.

Większość ludzi poleca ten domowy sposób jako bardzo skuteczny.