Te ziarenka to babciny lek, który może uratować Ci życie.

Czarnuszka siewna (Nigella sativa) zwana też czarnym kminkiem od ponad 2 tysięcy lat używana jest na Wschodzie jako przyprawa i środek leczniczy.

Niektórzy twierdzą nawet, że Mahomet doceniał właściwości tych ziarenek. Miał powiedzieć: „Ta roślina leczy wszystko z wyjątkiem śmierci”. Rzeczywiście tak jest, gdyż zwalcza ona przeróżne dolegliwości, a o tym, jak dobrze wpływa na organizm rozpisuje się wiele osób. Dowiedzmy się o niej czegoś więcej.

#1. Zapalenie gardła

Czarnuszka zwalcza infekcje dzięki swojemu silnemu działaniu antybakteryjnemu i antywirusowemu. Dodatkowo zmniejsza ból i dezynfekuje.#2. Cukrzyca typu 2

Nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w czarnym kminku zmniejszają poziom cukru we krwi. Oprócz tego ochrania trzustkę i wspomaga jej regenerację.

#3. Epilepsja

Jeśli regularnie będziemy stosować czarnuszkę, zapobiegniemy występowaniu padaczki i zmniejszymy częstotliwość napadów.

#4. Ciśnienie krwi

Świetnie obniża ciśnienie krwi i zmniejsza niebezpieczeństwo występowania zakrzepów.

#5. Choroby grzybicze

Olej z tych nasion ma silne działanie przeciwgrzybicze. Za to odpowiedzialny jest tymochinon, czyli aktywny składnik, który świetnie radzi sobie z zagrzybieniem organizmu.

#6. Dolegliwości układu pokarmowego

Ze względu na właściwości przeciwskurczowe czarnuszka pomaga przy wzdęciach. Dodatkowo potrafi niwelować nieprzyjemną zgagę i poprawia pracę jelit.

#7. Działanie antynowotworowe

Olej z czarnuszki od ponad 1000 lat wykorzystywany jest jako naturalny środek na raka. Regularnie przyjmowany potrafi hamować wzrost komórek nowotworowych w jelicie cienkim, ale pomaga przy każdym rodzaju raka. Najlepiej spożywać 3 łyżeczki oleju z czarnuszki codziennie.

#8. Brak odporności

Dla naszego ciała bardzo dobrze jeśli będziemy jeść łyżeczkę oleju z czarnuszki przed śniadaniem. Można go wymieszać z sokiem lub miodem. W ten sposób wzmocnisz swój organizm.

#9. Choroby skóry

Czarnuszkę stosuje się też w walce z trądzikiem, łuszczycą oraz atopowym zapaleniem skóry.

#10. Alergie

Nasiona te są świetnym lekiem na wszelkie alergie. Przy ostrych reakcjach alergicznych takich, jak kaszel czy katar sienny po zażyciu czarnuszki widać u pacjentów sporą poprawę. Łagodzi ona szczególnie reakcje alergiczne dróg oddechowych.

Warto sięgać po czarnuszkę i działać zapobiegawczo. Kupisz ją w wielu sklepach zielarskich, a zaczęła się nawet pojawiać w niektórych marketach.