Strona główna Magazyn Te zdjęcia pokazują niepokojące zachowanie dziecka w łonie matki nałogowo palącej papierosy

Te zdjęcia pokazują niepokojące zachowanie dziecka w łonie matki nałogowo palącej papierosy

Lekarze cały czas ostrzegają kobiety, które noszą pod sercem nowe życie, że dym papierosowy ma bardzo szkodliwe działanie dla płodu, zwłaszcza, jeśli przyszła mama nie umie oprzeć się paleniu tytoniu będąc w ciąży.

Czerpanie przyjemności z palenia papierosów w ciąży niesie za sobą ogromne ryzyko przedwczesnego porodu, problemów z układem oddechowym dziecka, a nawet wystąpieniem zespołu śmierci łóżeczkowej. Jeśli jednak te wyżej wymienione argumenty nadal nie trafiają do przyszłych mam, może warto spojrzeć na te zdjęcia, które na pewno rozbudzą wyobraźnię palącej mamy.

Szokujące wyniki badań na zdjęciach

Doktor Nadja Reissland z Uniwersytetu w Durham przeprowadziła badania i porównała zdjęcia dwóch płodów w 32. tygodniu ciąży u kobiety palącej i kobiety, która nie paliła papierosów.Na zdjęciach badania USG 4D widać, że dziecko matki palącej, którego zdjęcia znajdują się na górze,nerwowo łapie się za głowę, zasłania oczy i sprawia wrażenie bardziej nerwowego.Dziecko na zdjęciach poniżej jest spokojne i wykonuje delikatne ruchy. Nie łapie się nerwowo za głowę i nie zasłania twarzy. To dziecko kobiety wolnej od nałogu.

Zachowanie maluszka, którego mama paliła papierosy najprawdopodobniej jest związane z opóźnieniem rozwoju centralnego układu nerwowego. Doktor Reissland pragnie jednak potwierdzić swoją teorię serią dalszych, szczegółowych badań. Podkreśla ona również, że nie ma zamiaru atakować palących matek, tylko wspierać je w rzucaniu nałogu.