Te sceny zostały usunięte z filmu “Titanic”

To dziwne, że James Cameron zdecydował się usunąć te sceny. Film wiele przez to stracił. Są naprawdę wzruszające

Na szczęście skasowane fragmenty wciąż są dostępne w sieci. Zwłaszcza jedna z usuniętych scen jest niezwykle emocjonalna i zdaniem wielu fanów mogłaby wnieść do filmu naprawdę dużo!Chodzi o fragment już po katastrofie Titanica. Rozbitkowie znaleźli ratunek na statku Carpathia. Scena zaczyna się od momentu, w którym ocaleni pasażerowie są wciągani na jej pokład. Widzimy, jak oficerowie pomagają omdlewającej Rose i innym nieszczęśnikom. Widzimy dziewczynkę, którą uratował nikczemny narzeczony Rose, czyli Cal – to właśnie dzięki małej, którą trzymał na rękach znalazło się dla niego miejsce w szalupie ratunkowej. Widzimy całą gamę emocji po katastrofie – głównie rozpacz ocalonych, którzy uświadomili sobie, że ich bliscy nie zdołali się uratować.

W końcu widzimy także Cala, który szuka Rose. Ale nie chodzi nam o scenę, w której bogacz przechadza się po pokładzie Carpathii, a Rose zasłania się szalem. Ta scena następuje chwilę później. Wcześniej natomiast widzimy, jak Cal zauważa stojącą tyłem do niego kobietę o długich, rudych włosach – takich samych, jak włosy jego narzeczonej – i biegnie do niej krzycząc „Rose!”. Co ciekawe, Cal wygląda na naprawdę przejętego. Po chwili zdaje sobie jednak sprawę z pomyłki i schodzi z pokładu.

Najsmutniejsza jednak scena dotyczy matki głównej bohaterki. To chwila, gdy mama Rose, Ruth DeWitt Bukater, zrozpaczona szuka swojej córki. Patrząc na jej pełne bólu spojrzenie dosłownie pęka nam serce!