Takiej komunii w Trzciance dawno nikt nie widział. Dziecko do kościoła przyjechało limuzyną

Jeden z chłopców na uroczystość pierwszej komunii w Trzciance przyjechał limuzyną. Zdjęcia z wydarzenia udostępniła firma, wynajmująca auto, a pod ich postem na Facebooku rozgorzała dyskusja.


Jest maj, a jak wiadomo, miesiąc ten jest typowym okresem komunijnym. Dzieci przystępują do sakramentów świętych, a ich rodzice robią wszystko, by jak najpiękniej uczcić to wyjątkowe dla katolików wydarzenie.

Tymczasem kwitnie przemysł komunijny. Goście obdarowują maluchy coraz bardziej wymyślnymi prezentami i biorą udział w coraz bardziej wystawnych przyjęciach. Coraz częściej zdarza się, że już sam przejazd do kościoła bywa wystawny. Tak jak w Trzciance.Tu pod kościół podjechała ogromna, długa na 11 metrów i mieszcząca 14 osób, biała limuzyna.

Najdłuższym Lincoln Town Car 185" na komunii w Trzciance. Sezon komunijny uważamy za rozpoczęty. 😁 www.limuzyna.pisarscy.com.pl

Opublikowany przez Pisarscy Fotografia&Limuzyny Poniedziałek, 7 maja 2018

Limuzyna na komunii wywołała burzę
Zdjęcia z wydarzenia udostępnili na Facebooku właściciele samochodu, firma Pisarscy Fotografia&Limuzyny, a ich post wywołał wiele kontrowersji.

W komentarzach pod zdjęciami wywiązała się dyskusja, w której użytkownicy portalu wymieniają się poglądami na temat wynajmu luksusowych samochodów na tego typu przyjęcia.

Ludzie oburzeni limuzyną na komunii
Argumenty są różne. Wśród negatywnych pojawiają się głosy zwracające uwagę na rozpieszczanie dzieci i pokazywanie im, że w życiu najważniejsze są pieniądze. Ludzie wytykają rodzicom dziecka, które tego dnia przystępowało do komunii, że uczą je życia w przepychu i chwalenia się dobrobytem.

Tak uczymy od najmłodszych lat dzieci ze pieniądze i życie na pokaz jest najważniejsze …

Pojawiają się także sygnały, że wynajem limuzyny dla dziecka to leczenie kompleksów rodziców. Ci, zdaniem użytkowników Facebooka, robią wszystko, by podnieść swoje ego i ”pokazać się” innym

Tak się “leczy” kompleksy. Rodzice krzywdzą dzieci dając im wszystko na tacy, najlepiej złotej. Ale przykład idzie z kleru. Sami opływają w bogactwach to i lud naśladuje. Żenada.

Niektórzy stwierdzają, że wynajem limuzyny to najzwyczajniej w świecie ”wiocha” i rodzicom powinno być wstyd takiego rozwiązania. I najważniejsze – pytania o to, po co tak właściwie dzieci przystępują do sakramentu, ze względu na wiarę, czy dla materialnych prezentów.

Wśród osób komentujących znalazły się także osoby, które nie widzą niczego złego w wynajmowaniu na komunię luksusowych pojazdów i organizowaniu wystawnych przyjęć.

Zwracają uwagę na to, że sposób świętowania dnia pierwszej komunii jest indywidualną sprawą każdej rodziny i jeśli ta chce uczcić go hucznie, nie należy jej tego zabraniać.

 Boże mój ilu tu podłych ludzi…to że rodzice wynajęli limuzynę dla syna to co z tego…??? Pytam co tu nie halo? Zaraz musi być zepsuty i najgorszy w przyszłości bo przyjechał limuzyną?

Zdarzają się też głosy, w których komentujący twierdzą, że jeśli ktoś krytykuje wystawność, znaczy to jedynie tyle, że jest zazdrosny…

Wszyscy piszą, że limuzyna na komunii to wiocha ale sami by tak chcieli tylko się boją wyrwać z szarego tła albo im pieniędzy szkoda. Ja uważam, że to wspaniały prezent dla dziecka.

Właściciele firmy bronią rodziców
Post, w którym firma Pisarscy Fotografia&Limuzyny pokazała zdjęcia z komunii, został już wielokrotnie udostępniony i skomentowany. Właściciele samochodu również zabrali głos w dyskusji, pisząc:

Dla nas najważniejsze jest, żeby klient był zadowolony z naszych usług i w tym przypadku tak było. Limuzyna była nie tylko podkreśleniem wagi wydarzenia, jakim jest przyjęcie po raz pierwszy Najświętszego Sakramentu, ale dodatkową atrakcją, głównie dla najmłodszych, bo to przecież ich uroczystość oraz wielkie przeżycie, jakim jest przejazd limuzyną. Gdyby na zdjęciach były dmuchane zamki, klaun, animator itp. nie wywołałoby to tak dużego zaszokowania jak limuzyna, a czemu? Przecież jest to taka sama atrakcja dla najmłodszych.

Kto ma rację? Trudno to ocenić, wszak świętowanie zawsze było sprawą indywidualną. A jaka jest Wasza opinia na ten temat?