Tak odnaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka. Rodzina potwierdziła tożsamość

W czwartek rano wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński poinformował na Twitterze o smutnym końcu poszukiwań Piotra Woźniaka-Staraka (+39 l.). Ciało milionera znaleziono po długiej i żmudnej akcji poszukiwawczej.

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Milioner zaginął nad ranem 18 sierpnia, pod tym jak kilka godzin wcześniej wybrał się na nocny rejs swoją motorówką po jeziorze Kisajno na Mazurach. To tu bowiem w Fuledzie swoją posiadłość ma rodzina Staraków. Zwłoki Piotra Woźniaka-Staraka znaleziono w piątą dobę poszukiwań. Jak się dowiedzieliśmy stało się to podczas przeszukiwania dna jeziora, które jak powiadomiono 21 sierpnia, miano ponownie przeczesać.

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. O śmierci producenta filmowego poinformował na swoim Twitterze minister Jarosław Zieliński. – „Potwierdziły się najgorsze obawy. Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym“ – napisał Zieliński o godz. 9 w czwartek. Doniesienia o znalezieniu ciała Piotra Woźniaka-Staraka potwierdziła także policja. Rodzina zidentyfikowała ciało Piotra Woźniaka-Staraka. Zostanie ono przewiezione do zakładu medycyny sądowej. Prokuratura ze względu na charakter sprawy nie będzie informować o dalszym przebiegu śledztwa.

Śledztwo prokuratury

Na miejsce przyjechała prokuratura, która 21 sierpnia powiadomiła o wszczęciu śledztwa, dotyczącego katastrofy w ruchu wodnym. Teraz już wiadomo, że ze skutkiem śmiertelnym. W sprawie przesłuchano w charakterze świadka 27-letnią Ewę z Łodzi, która pracowała jako kelnerka w restauracji w jednej z mazurskich miejscowości.  

To ona towarzyszyła feralnej nocy Piotrowi Woźniakowi-Starakowi. Po wypadku na jeziorze Kisajno udało jej się dopłynąć sto metrów do brzegu. Znaleziono ją około godziny 4, po informacji rybaków o hałasującej motorówce. Do samego wypadku doszło natomiast około godziny wcześniej. Z relacji Ewy wynika, że tragedia na jeziorze wydarzyła się po nieudanym manewrze skrętu.

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Kiedy znaleziono zwłoki?

Jak ustalił Fakt w piątą dobę poszukiwań ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało zlokalizowane, ale go nie wyciągnięto na powierzchnię. Zwłoki odkryli płetwonurkowie podczas ponownego przeszukiwania dna jeziora Kisajno. Doniesienia w tej sprawie pojawiły się już o godzinie 5., ale potwierdzono je około czterech godzin później. Po odnalezieniu zwłok Piotra Woźniaka-Starak na jeziorze Kisajno, prowadzone są czynności prokuratury. 

Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka

Piotra Woźniaka-Staraka szukano od 18 sierpnia na jeziorze Kisajno. W nocy z sobotę na niedzielę milioner wybrał się na kolację do gospody pod Czarnym Łabędziem. Drugą motorówką płynęła jego ochrona. Około godz. 23. udali się do posiadłości rodziny Staraków w miejscowości Fuleda. W pewnej chwili milioner nakazał ochronie, by wrócili do przystani, ponieważ chciał jeszcze popływać. Na motorówce był ze znajomą Ewą. 27-latka po wypadku przebywa w miejscowości koło Giżycka, gdzie pracowała. Z informacji Fakt24 wynika, że jest w szoku. Miejscowi powiedzieli naszym reporterom, że dostępu do Ewy bronią „byczki” – co najmniej dwóch mężczyzn wyglądających na ochroniarzy. 

Kim był Piotr Woźniak-Starak?

39-letni Piotr Woźniak-Starak był producentem filmowym. Jego pierwszy wyprodukowany film “Big Love” został nagrodzony na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych “Młodzi i Film” oraz na Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce. Był też producentem obsypanego nagrodami filmu „Bogowie” z Tomaszem Kotem w roli głównej oraz „Sztuka Kochania”. Piotr Woźniak-Starak stał też na czele firmy producenckiej Watchout Studio.

Ojczym Piotra Woźniaka-Staraka jest jednym z najbogatszych ludzi w Polsce. Jerzy Starak jest właścicielem Polpharmy, lidera polskiego rynku farmaceutycznego. To także największy polski inwestor w dziedzinie biotechnologii. W tegorocznym rankingu najbogatszych polskich rodzin Starakowie zajęli 3. miejsce.

Piotr Woźniak-Starak był mężem znanej prezenterki telewizyjnej, Agnieszki Woźniak-Starak (z domu Szulim). Para wzięła ślub w 2016 roku, a uroczystość była show-biznesowym wydarzeniem roku. Bajkowa ceremonia ślubna odbyła się w Wenecji, w pałacu Ca’Vendramin Calergi przy słynnym Canal Grande. Wesele zorganizowano w pałacu Pisani Moretta. Najbardziej romantycznym chwilom w ich życiu przyglądał się tłum gości. Wśród nich byli m.in.: Edward Miszczak, Nergal, Katarzyna Kolenda-Zaleska oraz Mateusz Banasiuk.