Szokujące nagranie z przesłuchania Jacksona. To nie mieści się w głowie!

„Daily Mail” udostępnił na swojej stronie szokujące nagranie z przesłuchania Michaela Jacksona z 1996 roku. Toczył się wtedy proces, w którym artysta był oskarżony o molestowanie seksualne kilku chłopców. Na nagraniu widać dziwne zachowanie króla popu. W pewnym momencie porównał się nawet do Jezusa.

Na stronie internetowej brytyjskiego tabloidu ujawniono archiwalne nagranie z przesłuchania Michaela Jacksona. Film pochodzi z 1996 roku, kiedy przeciwko artyście toczyło się postępowanie dotyczące seksualnego wykorzystywania dzieci.Król popu był pytany wprost o to, czy molestował chłopców, którzy odwiedzali go w posiadłości Neverland. Padły wówczas trzy konkretne nazwiska: Macaulay Culkin, Jordan Chandler i Brett Barnes. Na nagraniu wyraźnie widać dziwne zachowanie Jacksona. Zamiast odpowiadać na pytania, nerwowo się uśmiecha, kręci się na krześle, zakrywa twarz kartką, śmieje się. W pewnym momencie zaczął się nawet porównywać do Jezusa.

– Jezus powiedział, aby kochać dzieci i być jak dzieci. Być młodym, niewinnym, czystym i honorowym. On zawsze otaczał się dziećmi. I ja zostałem wychowany tak, by go naśladować – powiedział.

Zacytował także z pamięci fragment z „Biblii”, w którym Jezus pouczał apostołów, że największą wartość mają ludzie podobni do dzieci, a nie do wysoko postawionych dorosłych. – Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim – zacytował.

W dalszej części nagrania skomentował także doniesienia dotyczące jego wyglądu i orientacji seksualnej. – Jestem czarnym Amerykaninem i jestem z tego dumny. Jestem tym zaszczycony… plotka o wybielaczu to tylko plotka. Nie wybielam mojej skóry. Nie jestem też gejem – powiedział.

Przypomnijmy, że Michael Jackson zmarł w czerwcu 2009 roku. Nigdy nie został skazany za zarzucane mu czyny. Niektórzy twierdzą, że to dlatego, że płacił swoim ofiarom ogromne sumy za milczenie.