Szczecinek w szoku! Wojskowy zgwałcił córeczkę znajomych

Zabić, powiesić, smażyć na wolnym ogniu – to tylko niektóre z pomysłów internautów na to, jak ukarać 32-letniego Łukasza K. – wojskowego ze Szczecinka, który zgwałcił 13-miesięczną córeczkę znajomych. Mężczyzna brutalnie wykorzystał dziewczynkę pod nieobecność swojej żony, która opiekowała się dzieckiem przyjaciół.

32-letni Łukasz K., żołnierz w stopniu szeregowego, był kierowcą ciężarówki w wojsku. To co zrobił, jest zupełnie niezrozumiałe dla normalnego człowieka. Mężczyzna zgwałcił 13-miesięczną córeczkę znajomych, którą opiekowała się jego żona. Miało się to stać w momencie, gdy kobieta wyszła do przedszkola, aby przyprowadzić do domu ich syna.Dziewczynka miała ranę krocza

Sprawa wyszła na jaw, gdy dziewczynka trafiło z powrotem w ręce rodziców. Dziecko miało zakrwawione ubranka, dlatego rodzice zawieźli je do szpitala. To co usłyszeli od lekarzy, zmroziło im krew w żyłach. – W trakcie badania u dziewczynki stwierdzono rany krocza, które wskazywały, że mogły one powstać w wyniku czynu nieżądnego – informuje lekarz ze szpitala w Szczecinku Marek Ogrodziński.

Stan dziecka był na tyle poważny, że zostało ono przetransportowane do kliniki ginekologii w Szczecinie. Jak udało nam się dowiedzieć, dziewczynka w klinice została zoperowana i obecnie jej życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Ojciec zemdlał, gdy dowiedział się o gwałcie

Lekarze w Szczecinku, oprócz ratowania 13-miesięcznej dziewczynki, byli zmuszeni również udzielić pomocy jej tacie, który zemdlał po tym, jak usłyszał, co spotkało jego ukochane dziecko.

Według sąsiadów Łukasz K. i jego żona byli bardzo spokojnymi ludźmi i od dawna byli dobrymi przyjaciółmi rodziny pokrzywdzonej dziewczynki. To właśnie dlatego niepracująca żona żołnierza zgodziła się podjąć opieki nad dzieckiem znajomych. Tym bardziej, że sama miała córkę w podobnym wieku.

Podejrzany częściowo się przyznał

Zatrzymany Łukasz K. częściowo przyznał się do winy i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut gwałtu na nieletniej ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu za to do 15 lat więzienia. Prokurator wystąpiła do sądu o 3-miesięczny areszt dla zatrzymanego mężczyzny.

Tymczasem jak poinformował PAP prokuratura okręgowa w Koszalinie w związku ze sprawą zatrzymano także drugą osobę. Jest nią żona Łukasz K. Prokurator Marzena Ludwiniak-Aniołowska powiedziała, że kobieta usłyszy zarzut narażenia dziecka na utratę zdrowia i życia, śledczy nie planują jednak wnosić o areszt. Na okres trzech miesięcy trafi do niego Łukasz K. PAP dowiedział się, że małżonkowie mają dwoje kilkuletnich dzieci.

(Źródło: PAP)