Widziałeś szalik przywiązany do drzewa? Sprawdź co to oznacza!

Idzie zima. Dla jednych jest to piękny, magiczny czas, dla innych zaś niekoniecznie. O tym jednak za chwilę. Spacery zimową porą potrafią być jedyne w swoim rodzaju, jednak czasami podczas nich możemy natknąć się na coś zabawnego.

Nie raz widzieliśmy zapewne przywiązany do drzewa szalik, prawda? Nie traktujmy tego jako żartu, czy ozdabiania drzewa, a jako coś ważniejszego. Coś co powstało z myślą o tych, którzy zimy mogą nie przetrwać. Mowa o ludziach bezdomnych oraz ubogich.
Szalik zawiązany dookoła drzewa niekoniecznie ma je ozdabiać. Niektóre osoby często znajdują swoje stare szale, lub specjalnie kupują nowe, by je tam umieścić. Dlaczego i tak właściwie po co?

Odpowiedź jest prosta, choć być może nieco inna jak się poniektórym wydaje. Przywiązany wokół drzewa szalik jest niczym innym jak niesieniem pomocy ludziom, których z jakiegoś powodu nie stać na cieplejsze ubrania. Ludzie bezdomni, ludzie ubodzy często nie mają swoich własnych ciepłych ubrań, a także nie stać ich by móc sobie je kupić. Dlatego też niektóre osoby w ten sposób robią im prezent. Taki znaleziony szal, choć w małym stopniu, może pomóc osobie ubogiej uchronić się przed mrozem jaki panuje zimą, szczególnie nocami.

Trend ten nie jest czymś nowym, jednak w naszym kraju dopiero się rodzi. Śmiało możemy go rozpowszechniać dekorując szalami drzewa w parkach, przy dworcach, czy chociażby pod naszym blokiem, tak by osoby niezamożne mogły sobie je wziąć. Jest to świetny pomysł na pomoc biedniejszym ludziom i na choć jeden dobry uczynek każdego dnia.

Powodzenia!