Strażacy jechali na akcję, uderzyli w dom. Dramatyczne nagranie

Cztery osoby zostały ranne po tym, jak wóz strażacki uderzył w dom. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Grodzieńskiej i Mickiewicza w Sokółce (woj. podlaskie). W kuchni domu przebywała jedna osoba. Na szczęście nic jej się nie stało.

Do wypadku doszło w środę, 15 maja. Około 10, strażacy wyjechali na akcję ze swojej siedziby przy placu Kościuszki w Sokółce. Pojazdy miały włączoną sygnalizację świetlną i dźwiękową, dlatego też wjechały na skrzyżowanie z ulicą Wyszyńskiego na czerwonym świetle. 

– Ze wstępnych ustaleń wynika, iż pojazd straży pożarnej jadący do akcji zderzył się na skrzyżowaniu ze skodą, a następnie uderzył w stojący przy drodze dom. Trzech strażaków i 51-letni kierowca skody trafili do szpitala – mówi Fakt24 Izabela Kłosowska z Podlaskiej Policji. Do sieci trafiło nagranie z wypadku.W kuchni domu, w który uderzył wóz strażacki, przebywała w tym czasie jedna osoba – nic się jej nie stało. Policja poinformowała, że droga w miejscu wypadku została zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. Konieczne jest sprowadzenie specjalistycznego sprzętu, który pomoże usunąć wóz strażacki.