Stopy dają nam znać o chorobach, zobacz jak!

Wygląd i kondycja naszych stóp są odzwierciedleniem stanu zdrowia naszych organów wewnętrznych. Jest kilka sposobów aby dowiedzieć się co nam dokładnie dolega np. po kolorze naszych stóp! Zobaczcie!

Jak dzięki obserwacji stóp, poznamy nasz stan zdrowia ?Ogólnie uważa się, że obszar palców u stóp połączony jest z głową, a obszar, w którym znajduje się pięta połączona jest z samymi stopami. Posiadając tę wiedzę, podczas oglądania stóp możemy mniej więcej wyobrazić sobie w jaki sposób rozmieszczone są nasze organy wewnętrzne.

Gdy zauważymy, że jakaś część stopy posiada nagniotki, może to oznaczać, że jeden z organów nie jest w najlepszej kondycji. Stwardnienia te mogą sygnalizować ograniczenia fizyczne i mentalne w miejscu ich oddziaływania w ciele.

Kręgosłup wyraża się w całym profilu wewnętrznej części stopy. Jeżeli dana osoba cierpi z powodu nagniotków, obciążony nimi obszar stopy oddziałuje na górną część pleców, a przez to prawdopodobnie obserwuje się dolegliwości związane z odcinkiem szyjnym kręgosłupa.

Wychodząc z założenia, że dolegliwości związane z kręgosłupem mają bezpośredni związek z kondycją stóp, możemy wykonać sobie masaż, skupiając się na na tych najbardziej bolesnych punktach.

Odzwierciedlenie zdrowia jelit znajduje się  na naszych piętach. Otarcia, pęknięcia lub zrogowacenia na piętach, mogą wpływać na niektóre problemy z jelitami. Zaradzić im możemy poprzez masaż pięt. W tym posłużyć nam może mała piłeczka, która skutecznie rozmasuje twarde pięty podczas naciskania na nią.

Kolor stóp

Jeśli zauważymy żółtawy odcień stóp to zawsze wskazuje na problemy z wątrobą lub woreczkiem żółciowym. Jeśli stopy przybierają zieloną barwę mówi to o problemach ze śledzioną i układem limfatycznym. Wczesne rozpoznanie takich objawów zapobiega rozwojowi poważnych problemów.

 

Palce u stóp odzwierciedlają głowę

Palce u stóp mówią o zdrowiu głowy, ale z małymi wyjątkami. Nagniotki na końcówce lub od spodu czwartego palca informują, że woreczek żółciowy nie funkcjonuje prawidłowo. Jeżeli problemy obecne są od dłuższego czasu, palec ten może być sztywny, wygięty i bolesny.

Kiedy duży palec u stóp wygięty jest w stronę drugiego, możliwe, że towarzyszy Ci kamica żółciowa. W takim przypadku warto dogłębnie oczyścić organizm i poświecić więcej uwagi temu, co jesz.

Zimne stopy

Jeśli ciągle masz zimne stopy, oznacza to, że w organizmie zachwiana jest równowaga termiczna. Wynika to z tego, że nadmiernie obciążony układ trawienny wykonuje dodatkowy wysiłek, a efektem jest gorączka jelitowa. Jeśli regularnie masz zimne stopy, powinieneś się skupić na zdrowym odżywianiu. Kąpiele w ciepłej wodzie połączone z masażem pomogą Ci rozgrzać stopy.

Ważne aby regularnie obserwować nasze stopy czy nie wyglądają inaczej niż zwykle. Szybkie działanie może szybko pomóc nam pozbyć się problemów zdrowotnych!