Starszy pan wstydził się, że jest zbyt powolnym przy kasie w sklepie. To, co zrobiła kasjerka sprawiło, że wszyscy zamarli.

Niestety żyjemy w świecie, gdzie starsze osoby są często zapominane. Niektórzy żyją samotnie, inni w ubóstwie, a niektórzy nie mają nawet co jeść.

Zdaje się czasami, że niektórzy zapominają, iż to nadal ludzie. Ludzie, którzy byli kiedyś zupełnie tacy, jak my.

Mimo to wielu z nich jest codziennymi bohaterami. Robili rzeczy, o których my nawet nie śnimy. Ich droga może i zbliża się ku końcowi, ale nie znaczy to, że są warci mniej niż inni.Stąd też historie o ludziach, jak kasjer z tej opowieści to miód na moje serce. Daje przykład, za którym powinien iść każdy z nas. Zdarzenie miało miejsce w Mississippi.

Podczas sklepowych godzin szczytu pewien starszy pan podszedł do kasy w supermarkecie i chciał zapłacić za kupione jedzenie. Grzebał w kieszeni i wyciągnął garść monet.

Starał się odliczyć pieniądze, ale ciągle się mylił i trwało to długo. Z trzęsącymi się rękami i głosem wciąż przepraszał. Nikt nie był gotowy na to, jak zareaguje kasjer.

Spring Herbison Bowlin stała wtedy w kolejce i postanowiła opisać to, co się wydarzyło.

Opublikowany przez Spring Herbison Bowlin Niedziela, 12 kwietnia 2015

„Moje serce rozpłynęło się dzisiaj w sklepie. Skasowano jego produkty i usłyszał cenę. Popatrzył na mnie przepraszająco i zaczął wyciągać monety z kieszeni. Mylił się przy liczeniu i zaczynał denerwować. Szepnął do mnie ‚Bardzo przepraszam’. Jego ręce i głos trzęsły się.

Wtedy kasjerka wzięła jego ręce i rozrzuciła pieniądze na ladzie, mówiąc ‚To żaden problem. Zrobimy to razem’. Starszy pan ciągle wszystkich przepraszał, ale nikt nie miał mu za złe.

Udało się zakończyć transakcję i mężczyzna odszedł.

Popatrzyłam na tę cudowną kobietę i powiedziałam ‚Dziękuję, że miała pani do niego tyle cierpliwości.’

Ona potrząsnęła głową i odpowiedziała ‚Nie powinnaś dziękować mi, skarbie. Ludzie na tym świecie zapomnieli już, że powinniśmy się nawzajem kochać.’

Chce być bardziej jak ona…”

"My heart was warmed at Wal-Mart during lunch. This gentleman's items were scanned and he was given the total. He looks…

Opublikowany przez Love What Matters Piątek, 10 listopada 2017

Pomyślcie tylko ile osób byłoby zdenerwowanych na tego staruszka. Z pewnością wiele osób kazałoby mu się pospieszyć czy obrzuciło jakimiś wyzwiskami. Ta kobieta jednak zatrzymała się, oszacowała sytuację i postąpiła idealnie. Brawo dla niej, a każdy z nas powinien brać z niej przykład.