Sposób na niskie ciśnienie

Za niskie ciśnienie krwi to poważny problem dla naszego organizmu i może być powodem niewydolności krążenia.

Objawy to: zawroty głowy, zmęczenie, nudności, trudność w oddychaniu i kołatanie serca.

Niskie ciśnienie możemy spowodować przesz odwodnienie bądź przedłuzony odpoczynek w łóżku a także złe odżywianie.

Jeśli więc cierpisz na niskie ciśnienie warto spożywać dużą ilość płynów i soli

1. Słona woda

Słona woda może pomóc Ci w ustabilizowaniu ciśnieniu krwi, gdy towarzyszy ci niedociśnienie. Nie należy jednak zażywać jej zbyt wiele. Wymieszaj pół łyżeczki soli w szklance wody i wypij mieszankę. Innym dobrym rozwiązaniem jest spożywanie napojów dla sportowców, które zawierają dużo soli i minerałów.

2. Kawa

W walce z niedociśnieniem pomoże Ci także kawa, gorąca czekolada, cola lub dowolny napój zawierający kofeinę. Spożywanie kofeiny w dużych ilościach jest jednak niewskazane, więc nie należy przesadzać.

3. Sok z buraków

Surowy sok z buraka jest pomocny zarówno przy wysokim jak i niskim ciśnieniu. Jeśli posiadasz niedociśnienie możesz pić filiżankę soku 2 razy dziennie przez około tydzień. To powinno pomóc w ustabilizowaniu ciśnienia krwi.

4. Rodzynki

Rodzynki są uważane za doskonałe naturalne lekarstwo na niskie ciśnienie krwi:

Namocz wieczorem 30-40 rodzynków w szklance wody i pozostaw je w niej. Jedz rodzynki rano na pusty żołądek. Możesz też wypić wodę, w której były moczone.

5. Sok cytrynowy
Sok z cytryny jest skutecznym środkiem leczącym wysokie ciśnienie krwi, ale może być też z powodzeniem używany przez niskociśnieniowców, zwłaszcza jeżeli przyczyną powstania problemów jest odwodnienie. Aby poradzić sobie z niskim ciśnieniem pij sok z cytryny z dodatkiem odrobiny soli i cukru. Taki napój energetyzuje ciało i stymuluje wątrobę, wspierając trawienie