Spalone ciało 17-latki na działce. Zabił ją były chłopak?

Okrutna zbrodnia w obwodzie swierdłowskim w Rosji. Na jednej z działek odnaleziono spalone ciało 17-latki. Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, którego podejrzewają o zabójstwo dziewczyny. To 20-letni Aleksej Szczerbakow. Zagraniczne media donoszą, że spotykał się on z ofiarą. Niedawno jednak zerwali.

Aleksej Szczerbakow pochodzi z miejscowości Soswa. 20-latek dotąd cieszył się nieposzlakowaną opinią. – Znałam go od dzieciństwa. Razem dorastaliśmy. Znałam go tylko z dobrej strony. Pochodził z zamożnej rodziny. Po szkole wybrał politechnikę w Siewierouralsku. Później wrócił do rodzinnego miasta – powiedziała „Ria Novosti” Viktoria Szabanowa, koleżanka mężczyzny. Przyjaciele opisali Alekseja Szczerbakowa jako człowieka cichego, spokojnego i bezkonfliktowego. – Był opanowany i nieśmiały. W ostatnich latach nadużywał jednak alkoholu i wąchał benzynę – wspomniała Maria, znajoma 20-latka. – W dniu morderstwa był widziany pod wpływem alkoholu. Może wypił, bo był załamany rozstaniem z dziewczyną – dodała.

Co wiadomo o zmarłej 17-latce? Media nazwały ją Irina. Dziewczyna uczęszczała do miejscowej szkoły. Według przyjaciół, była miłą i pomocną osobą. Jeszcze do niedawna była też wzorową uczennicą. – Nagle coś się zmieniło. Zaczęła wagarować – powiedziała Marina Molchanowa, dyrektorka placówki. Wspomniała, że nastolatka miała piękny głos. – Gdyby nie wpadła w złe towarzystwo, mogłaby odnieść sukces – dodała kobieta. Śmierć nastolatki wstrząsnęła mieszkańcami obwodu swierdłowskiego.

Spalone ciało Iriny odnaleziono w weekend na jednej z działek. W toku śledztwa, policjanci zatrzymali 20-letniego Alekseja Szczerbakowa. Podejrzewają go o zabójstwo dziewczyny. Znajoma ofiary zdradziła „Ria Novosti”, że para spotykała się od miesiąca. Niedawno jednak zerwali. – Aleksej chciał do niej wrócić. Ona jednak tego nie chciała – wspomniała Daria. Do okrutnej zbrodni miało dojść w nocy z 22 na 23 września bieżącego roku. Wtedy to 17-latka spotkała się z podejrzanym. Co dokładnie pomiędzy nimi zaszło? Śledczy wciąż to ustalają.

Według okolicznych mieszkańców, pomiędzy Iriną a Aleksejem doszło do kłótni, podczas której mężczyzna udusił dziewczynę. Następnie postanowił pozbyć się ciała. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabrał zwłoki na działkę, oblał benzyną i podpalił. Zaraz po tym uciekł – poinformował Gennady Makarow, przedstawiciel dystryktu. – Jego dziwne zachowanie zwróciło uwagę jednego z mieszkańców, który zgłosił sprawę organom ścigania. Bardzo szybko zatrzymano podejrzanego – dodał. Inna wersja mówi o tym, że świadkiem potwornej zbrodni był uczeń o imieniu Rusłan. To on miał opowiedzieć o wszystkim policji. Pojawiły się również głosy, że ofiara przed śmiercią została zgwałcona.

Jak było naprawdę? Tego nie wiadomo. Śledczy nie ujawniają bowiem szczegółów sprawy. W poniedziałek, 24 września wystąpili oni do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na dwa miesiące. Ten się do niego przychylił. Aleksej Szczerbakow pozostanie za kratami do 21 listopada. Zagraniczne media podają, że mężczyzna nie przyznaje się do winy.