SPALANIE TŁUSZCZU POPRZEZ PICIE KAWY – SPRAWDŹ 3 DNIOWY PLAN NA SZYBKIE ZRZUCENIE WAGI!

Picie kawy niesie ze sobą nieco więcej niż tylko szybszą pobudkę. Stosowana w odpowiedni sposób potrafi wzmocnić efekt stosowania ćwiczeń i diety.

Czytając ten artykuł dowiesz się jak z filiżanki swojej ulubionej kawy zrobić prawdziwy katalizator spalania tłuszczu.

Jakie są zalety picia kawy?

Opisywany sposób, na który składają się ćwiczenia i picie kawy przed prysznicem, okazuje się jednym z najskuteczniejszych na zrzuczenie wagi. Wszystko dzięki zawartej w niej kofeinie, która przyśpiesza procesy związane z rozszczepianiem i spalaniem komórek tłuszczowych.

Dzięki temu wypicie filiżanki kawy przed treningiem spotęguje efekt Twojej ciężkiej pracy. Teraz rozumiesz, że osoby pijące kawę, tylko by się przebudzić, nie wykorzystują jej wszystkich możliwości – jak na przykład hamowanie apetytu.

Wypij kawę przed treningiem, ponieważ przyśpiesza termogenezę. Jest to proces, w którym organizm generuje energię i ciepło poprzez trawienie, także dzięki tej wskazówce spalisz więcej kalorii. Żeby uzyskać jak najlepszy efekt użyj takiej ilości kawy aby uzyskać około 200mg kofeiny.

Warto dodać, że ten uwielbiany przez ludzi napój efektywnie obniża „zły” cholesterol, a podnosi ten „dobry”. Działa to profilaktycznie na niedrożność naczyń krwionośnych i różne choroby układu sercowego. Poza kofeiną kawa posiada też inne aktywne składniki, które na przykład zwiększają czujność i zapobiegają odkładaniu się komórek tłuszczowych.

Sama kawa nie wystarczy by szybko stracić na wadzę, podstawą jest stworzenie deficytu kalorycznego. Oznacza to, że musisz dostarczać organizmowi mniej kalorii niż potrzebuje lub zwiększyć jego zapotrzebowanie poprzez aktywność fizyczną, bądź też zastosować obie metody jednocześnie.

Skoro 1 funt [lbs] tłuszczu ma 3500 kalorii, utrzymanie deficytu kalorycznego na poziomie -1000 kcal sprawi, że zrzucisz około 2 lbs na tydzień. Szybsze chudnięcie zwiększa ryzyko uszczuplenia masy mięśniowej, a to prowadzi do spowolnienia metabolizmu i skutecznej utraty wagi. Najlepiej, gdy cały proces wypośrodkujesz pomiędzy odejmowaniem kalorii z pożywienia i zwiększeniem aktywności fizycznej.

Trzydniowa dieta oparta na czarnej kawie

Trzydniowa dieta, zwana też dietą jajeczną, grejpfrutową dietą lub też dietą kawową, jest krótkotrwałą krążącą po internecie dietą, która wymaga wypicia kawy przy każdym posiłku.

Chociaż nie brzmi to groźnie i wydaje się być dobrym sposobem na zredukowanie wagi ciała lepiej skonsultować się z lekarzem przed wdrożeniem jej w życie.

Czarna kawa zawiera bardzo mało kalorii i jest bogata w antyoksydanty, ale picie jej przy każdym posiłku niekoniecznie przyśpieszy utratę wagi. Mimo wszystko, jeżeli macie ochotę możecie zamieniać ją na czarną herbatę lub wodę.

Dieta trzydniowa polega generalnie na stosowaniu jednego menu, które składa się z niedużych posiłków. Śniadanie składa się z filiżanki czarnej kawy, połowy grejpfruta i tosta z łyżeczką masła orzechowego. Ponieważ jest ono niewielkie zawiera jedynie 168 kalorii i 8g tłuszczu.

Drugie śniadanie skomponowane jest z połowy puszki tuńczyka, tosta i filiżanki kawy – ma ono 167 kalorii oraz tylko 1.5g tłuszczu. Jeżeli chodzi o obiad to mamy do dyspozycji dwa hot dogi i warzywa gotowane na parze.

Zawsze, gdy spożywamy mniej kalorii, niż nasz organizm potrzebuje lub spalamy je podczas wysiłku fizycznego, doprowadzimy do redukcji wagi ciała. Picie czarnej kawy do każdego posiłku hamuje apetyt, a to pomaga w trzymaniu diety.

Diety krótkotrwałe nie są bezpieczne do stosowania w dłuższym okresie czasu, a częste ich stosowanie może wywoływać efekt jojo. Stosując je przez trzy dni nie powinny nieść ze sobą żadnych konsekwencji zdrowotnych. Warto wziąć pod uwagę, że jeżeli ciągle będziemy jedli małe posiłki złożone z tych samych produktów, nie dostarczymy wszystkich niezbędnych witamin i mikroelementów.

W długofalowym stosowaniu diet redukcyjnych należy zwrócić uwagę żeby jeść świeże i różne warzywa oraz owoce, chude mięsa i produkty zbożowe pełnoziarniste, a ponad to ćwiczyć przez większość dni w tygodniu by spalać dodatkowe kalorie.

Źródło: valentinbosioc.com