Sosnowiec: szuka kogoś do sprzątania domu i opieki nad dzieckiem. Stawka? Nie wierzę!

Administratorzy facebookowej strony „Beka z przedsiębiorców” podzielili się swoim znaleziskiem ze strony OLX. Zaczyna się całkiem niewinnie, ale gdy się wczytać dokładniej, można się złapać za głowę z niedowierzania.

OLX to popularna strona na której umieszczane są ogłoszenia o różnorodnej treści – o wynajmie mieszkania, o sprzedaży mebli, o chęci kupienia wózka czy też ogłoszenia o pracy.Właśnie ogłoszenie o pracy wpadło komuś w oko. I zdecydowanie wyróżnia się ono spośród innych ofert.

Jeden z mieszkańców Sosnowca szuka kogoś, kto sprzątałby mu jednorodzinny dom, gotował, odbierał synka z przedszkola, a w czasie, gdy ogłoszeniodawca będzie w pracy, także się tym dzieckiem opiekował.

Choć to całkiem sporo obowiązków, to na tym etapie wszystko jest jeszcze w porządku. Ostatecznie pracujący rodzice małych dzieci mogą przecież potrzebować pomocy w prowadzeniu domu.

Zaczyna się jednak robić dziwnie, gdy przechodzimy do wynagrodzenia. Jak myślicie, jakie wynagrodzenie jest proponowane za tyle czynności? 1000 zł tygodniowo? 2000 tysiące złotych miesięcznie? Może 20 zł za godzinę?

Otóż… NIC!

Podjęcie się tych wszystkich obowiązków ma mieć charakter… bezpłatnego stażu. Oferowane za to są referencje, albowiem ogłoszeniodawca jest, uwaga cytujemy dokładnie treść ogłoszenia: „ważną osobą”. To powinno zainteresowanej osobie wystarczyć.

Tutaj możecie zobaczyć preentscreen ogłoszenia:

Krótko mówiąc, nie jest to oferta marzeń. Trudno też przemilczeć fakt, że za każdą pracę należy się wynagrodzenie, tym bardziej tak odpowiedzialną, jak opieka nad dzieckiem. To wręcz skandaliczne, że w 2018 roku ktoś oczekuje nieodpłatnej pracy w zamian za referencje od „ważnej osoby”.

Sprawa wygląda naprawdę absurdalnie i mamy nadzieję, że to ogłoszenie jest tylko żartem, albo częścią jakiegoś eksperymentu społecznego. Z drugiej jednak strony, życie pisze czasem najdziwniejsze scenariusze, a ludzie są w stanie wymyślić rzeczy, których nawet najbardziej rasowy kabareciarz by nie wysmażył w skeczu.